3 najczęstsze oznaki samochodu powypadkowego

Codziennie na ulicy mijasz kilka lub kilkanaście samochodów, które zostały naprawione po poważnym wypadku. Rozbite samochody masowo sprowadzane są z zachodu, a następnie powierzchownie naprawiane z przeznaczeniem na dalszą odsprzedaż. Podczas naprawy dbanie o bezpieczeństwo przyszłych podróżujących odchodzi na dalszy plan. Dlatego warto wiedzieć jak sprawdzać auta, aby dokonać dobrego zakupu.

3 najczęstsze oznaki samochodu powypadkowego

  1. Wady lakiernicze

Naprawy blacharsko-lakiernicze zawsze pozostawiają po sobie ślady- w szczególności, gdy przeprowadzane są w amatorskim warsztacie. Jednymi z oznak nie profesjonalnego lakierowania jest efekt skórki pomarańczy. Pomalowany element ma lekko pomarszczoną strukturę widoczną pod słońce. Kolejnym objawem jest schodzący klar, czyli lakier bezbarwny. Klar odchodzi płatami pozostawiając pod spodem lakier.

  1. Źle spasowane elementy

Podczas napraw powypadkowych zdejmowane są elementy zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Naprawy te możesz rozpoznać szukając śladów demontażu kokpitu, a także nierównych szczelin między elementami zewnątrz samochodu. Najczęściej znajdują się one między maską a nadkolem, bagażnikiem a zderzakiem oraz przy drzwiach.

  1. Nieoryginalne szyby

Podczas wypadku szyby samochodowe rozsypują się, dlatego do naprawianego samochodu wmontowywane są zazwyczaj kupione z innych rozbitków. Możesz je rozpoznać rozkodowując oznaczenia szyb samochodowych, dzięki czemu poznasz m.in. dokładną datę ich produkcji i porównasz z produkcją danego samochodu.

jaksprawdzacauta.pl

W Polskich realiach ciężko kupić bezwypadkowy samochód, z rzeczywistym przebiegiem i w dobrym stanie technicznym. Na blogu pokażę Ci jak sprawdzać samochód używany przed zakupem. Dodatkowo, uczę diagnostyki podzespołów, pomagam w wyborze odpowiedniego modelu oraz opisuję formalności związane z zakupem auta.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.