Adwokat Gdańsk

W sprawie Spadek z zagranicy publikowałem już kiedyś kilka notek. Tym razem wracając do tego właśnie tematu chcę poruszyć inne aspekty zagadnienia.

Kodeks prawa składa się z dwóch części – kodeks karny oraz kodeks cywilny. Radca prawny udziela porad związanych zasadniczo z prawem cywilnym – konstruuje umowy, udziela porad w zakresie spraw majątkowych, czasami również zajmuje się sprawami rozwodowymi. Dobra pomoc prawna potrafi oszczędzić w życiu sporo problemów. Pamiętajmy – prawne zabezpieczenie naszych interesów – zwłaszcza majątkowych – chroni nas przed tymi, którzy chcieliby nas wykorzystać, lub oszukać. Odniosę się jeszcze do innej rzeczy.

Jednym z najcięższych doświadczeń w życiu bywa sprawa rozwodowa. Jest to nie tylko spore obciążenie psychiczne, po którym trzeba udać się na psychoterapię, ale także trudne do rozegrania jeśli chodzi o podział majątku, czy też uzyskania alimentów. To są czasem dość intymne sprawy, z pewnością wtedy, gdy są jeszcze dzieci. Dobrze jest skorzystać z rady wykształconego adwokata, który pomoże w tak trudnej sytuacji, ogarnąć kwestie prawne. To wyjątkowo ważne – dobra porada prawna przez adwokata w Gdańsku, odpowiednio sformułowany wniosek i dobrze poprowadzona sprawa rozwodowa to mniejszy stres dla wszystkich. Podobnie wygląda kwestia sprawy, którą zaraz poruszę.

Poza sprawami rozwodowymi, dość ciężkie bywają także sprawy spadkowe. Podział majątku po zmarłym bywa często przyczyną najbardziej zaciekłych awantur rodzinnych. Sprawy sądowe mogą trwać długie lata, co w konsekwencji dużo kosztuje. Bez rady wykształconego prawnika, trudno to wszystko ogarnąć, zwłaszcza jeśli w niektórych sprawach zapisy prawne bywają bardzo skomplikowane. Równie interesującym i podobnym tematem jest też to co opiszę następnie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.