Aluminiowe drzwi i okna idealnym rozwiązaniem

Niezwykle ważne zadanie ma na współczesnym rynku budowlanym stolarka aluminiowa, a przede wszystkim aluminiowe drzwi oraz okna. Są one niezwykle często wybierane do tego typu budowli, gdzie liczy się nie tylko elegancki wygląd, wysoka trwałość, ale także wielka odporność na szkodliwy wpływ warunków atmosferycznych. Istotny jest jednak fakt, że okna i drzwi w ramach stolarki aluminiowej chronią nas przed wielkimi stratami energii, co sprawia, że uznane są przez wielu za bardzo praktyczne i właściwe rozwiązanie.

Przepisy dotyczące energooszczędności

Obecnie w świetle wciąż zaostrzających się przepisów, które to dotyczą energooszczędności aluminiowe drzwi oraz okna zyskują naprawdę wielką i wciąż rosnącą popularność. Dzieje się tak, dlatego, że łączą w sobie funkcjonalność, trwałość a także wszelkie parametry w standardzie domów pasywnych. Tego typu aluminiowe drzwi oraz okna to idealne rozwiązanie dedykowane w szczególności projektom budynków nisko energochłonnych a także tych o charakterze pasywnym. Posiadają one wysoko izolowaną konstrukcję bazową, oraz uszczelnienie środkowe termoizolacyjne, z charakterystycznym rdzeniem piankowym. Dzięki temu gwarantują każdemu użytkownikowi bardzo wysoką ochronę przed przewodzeniem ciepła.

Szczelne drzwi i okna

Aluminiowe drzwi i okna wykorzystywane coraz częściej w stolarce aluminiowej wyróżniają się przede wszystkim wysokim poziomem szczelności. W ich budowie wykorzystano dwu materiałowe uszczelki o piankowym środku i płetwach z EPDM. Taki materiał pozwala niwelują mostki termiczne, jakie to mogą powstać na łączeniu szyby z profilem. Bogactwo asortymentu w tej kategorii powoduje, że w stosowanym systemie możemy wykorzystać drzwi jednoskrzydłowe z dodatkowym doświetleniem lub naświetlem oraz całkowicie zlitować skrzydła z profilem ościeżnicy. Warto zauważyć, że zmaksymalizowana powierzchnia szyby w oknach aluminiowych dostarcza nam rozległego widoku na zewnątrz, zaś pomieszczenie wydaje się być przestronniejsze, a także jest o wiele lepiej doświetlone.

Okna i drzwi aluminiowe to nie tylko energooszczędność, ale także nowoczesny i innowacyjny wygląd, dlatego warto wykorzystać je w budynkach, lokalach i pomieszczeniach zarówno mieszkalnych jak i firmowych.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.