ASICS – marka stworzona dla biegaczy

fitness

Dziś buty marki ASICS znajdują się w czołówce najpopularniejszych butów do biegania, rozpoznawalnymi na równi z innymi markami, takimi jak Nike, Reebok czy Adidas. Ale nie zawsze tak było. Tuż po II Wojnie Światowej, w 1949, założyciel marki, Kihachiro Onitsuka, otworzył w Kobe, w Japonii, fabrykę produkującą obuwie koszykarskie, odpowiadając na coraz większy popyt w tej dziedzinie. Jedne z pierwszych modeli tych butów, wyposażone zostały we wklęsłą podeszwę, imitującą działanie przyssawek ośmiornicy. Firma Onitsuka Cooperation, bo pod taką nazwą rozpoczęła produkcję, wkrótce osiągnęła międzynarodowy sukces, gdy buty z logo tej marki założył zwycięzca maratonu bostońskiego.

Anima sana in corpore Sano

Ponieważ Japończycy znani są z zainteresowania buddyzmem, a ich tradycyjną religią jest shintoizm, nie dziwi, że aby promować filozofię marki, wybrano akronim od łacińskiego powiedzenia „Anime sana in corpore sano” (ASICS), co w przekładzie na polski znaczy „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Design butów przez lata podlegał ciągłym ulepszeniom i modyfikacjom pod kątem zwiększenia wygody i optymalnego użytkowania przez biegaczy, aż wreszcie firma ASICS została uznanym ekspertem technologicznym w branży obuwniczej. Wyprodukowany przez nią w 1994 model Gel – Kayano, wyposażony w system amortyzacji, stał się nawet niedoścignionym wzorem butów w swojej klasie.

Z sukcesem w kolejne stulecie

Początek XXI wieku zapisał się w branży obuwniczej jako niekwestionowane zwycięstwo technologii ASICS nad innymi, wprowadzonymi przez marki produkujące buty do biegania. Model Gel – Kinsei został jednomyślnie uznany za najbardziej zaawansowany but do biegania jaki kiedykolwiek powstał. To w rewolucyjnej technologii ma swoje źródło wyraźna supremacja firmy ASICS na światowym rynku sportów wyczynowych, szczególnie w obszarze produkcji butów do biegania, przeznaczonych zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów tego sportu. Są one chętnie zakładane przez biegaczy nie tylko na codzienne przebieżki czy zawodowe konkursy sportowe, ale również na imprezy tak prestiżowe jak igrzyska olimpijskie. Globalna strategia wdrożona przez firmę ASICS zakłada sponsorowanie największych imprez biegowych na świecie, np. w Nowym Jorku, Paryżu czy Tokio. W Polsce, marka sponsoruje duże lokalne przedsięwzięcia biegowe jak Maraton Poznański, Bieg Niepodległości czy Półmaraton w Pile. Firma ASICS wciąż się rozwija i kontynuuje z powodzeniem dziedzictwo swojego założyciela, a buty tej marki zyskują co roku coraz szersze grono zwolenników, doceniających wygodę i wysoką jakość butów do biegania oznaczonych tym logo.

Dowiedz się więcej na temat  marki ASICS na: http://www.eobuwie.com.pl/asics.html

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Paweł pisze:

    Posiadam buty Asics Gel Pulse 5, super buty do biegania, bardzo dobra amortyzacja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.