Assistance – pomoc w nagłych wypadkach

Kierowca musi być przygotowany na różne sytuacje- stłuczka z innym kierowcą, przebita opona w samochodzie, awaria… zepsuć może się wszystko. Najgorzej jest wtedy gdy nie mamy nikogo kto by nam pomógł. Dobrze jest przygotować się na każdą okoliczność i postawić na ubezpieczenie assistance.

Co oferuje usługa assistance?

Assistance jest to dobrowolne ubezpieczenie, które oferuje pomoc kierowcy w wielu losowych zdarzeniach dotyczących podróży samochodem. Świadczona jest przede wszystkim przez towarzystwa ubezpieczeniowe w zakresie pakietu ubezpieczeń OC i autocasco, jak również oferowana przy okazji kupna innych produktów bankowych. Coraz częściej jednak figuruje jako samodzielny produkt. Czym się charakteryzuje? Ubezpieczyciel w ramach assistance gwarantuje kierowcy pomoc każdego dnia, przez całą dobę. Udziela przede wszystkim pomocy technicznej, czyli holuje samochód z miejsca wypadku, przywozi paliwo, udostępnia kierowcy samochód zastępczy. Wsparcie może polegać również na przekazaniu ważnych informacji, np. odnośnie czynnych zakładów naprawczych lub lokalizacji najbliższego szpitala. Wybór jest duży.

Pakiety usług assistance

Assistance najczęściej można zakupić w pakietach, które oferują różny zakres ochrony. Ich nazwy oraz charakterystyka również mogą odbiegać od siebie między ubezpieczycielami, jakkolwiek mają one podobne właściwości. Assistance zwykle dostępne jest w dwóch lub trzech opcjach: mini, midi i maxi.

MINI to pakiet o najbardziej przystępnej cenie oraz z najwęższym zakresem usług, stworzony został z myślą o kierowcach mało wymagających. Towarzystwo ubezpieczeniowe w ramach ochrony wspomaga kierowcę jedynie w razie wypadku lub nieskomplikowanych awarii. Zakład ubezpieczeń podejmuje się m.in.:

  • holowania pojazdu po wypadku,
  • prostej naprawy na miejscu zdarzenia,
  • udzielenia wsparcia informacyjnego telefonicznie.

MIDI jest to opcja zrównoważona, zarówno pod względem ceny jak i stopnia ochrony. Jest to pakiet szczególnie dla kierowców, którzy są zdecydowani i nie lubią przepłacać za funkcje, z których prawdopodobnie nigdy nie skorzystają. zwykle posiada te same cechy co jego tańszy odpowiednik, jednak uzupełnione są o dodatkowe opcje, takie jak:

  • samochód zastępczy,
  • wymiana koła, dostarczenie paliwa,
  • transport kierowcy i pasażerów do miejsca zamieszkania.

MAXI to usługa uwzględniająca wszystkie dostępne opcje jakie ma do zaproponowania ubezpieczyciel. Z pewnością jest to assistance dla kierowców wymagających kompleksowej ochrony. Jednocześnie jest najdroższym pakietem z wszystkich trzech. To co wyróżnia opcję MAXI na tle innych to np.:

  • zwrot kosztów pobytu w hotelu dla podróżujących na czas naprawy samochodu,
  • odbiór i odprowadzenie auta z naprawy,
  • organizacja pomocy lekarskiej,

Pozostaje pytanie- jaki pakiet będzie dla mnie najlepszy? Powinno wspierać się zdrowym rozsądkiem i wybrać ten, który najlepiej będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom. Niektórzy ubezpieczyciele dają możliwość wyboru konkretnych usług, co ułatwia zapobiec przepłacaniu za opcje zupełnie niepotrzebne.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.