Bezdroża Arizony

Arizona to jeden ze stanów USA, leżący w jego południowo-zachodniej części. Sąsiaduje między innymi z Kalifornią (Los Angeles), Utah, Nevadą (Las Vegas) czy Nowym Meksykiem. Od południa graniczy z Meksykiem, dlatego bardzo często na granicy dochodzi do zatrzymania nielegalnych emigrantów z tego kraju.

Mówiąc Arizona pierwszym skojarzeniem są bezdroża, które potrafią człowieka przytłoczyć i to prawda, bowiem przeważają tu tereny pustynne i wyżynne. Historia mówi głównie o tym, że lata wstecz obszary te były zamieszkiwane przede wszystkim przez Indian, a biały człowiek był tutaj niepożądany. Teraz najważniejszym punktem i symbolem, dzięki któremu rozpoznajemy to miejsce jest Wielki Kanion. Kanion Kolorado to przełom rzeki o tej samej nazwie, ma on mniej więcej 446 kilometrów długości oraz 1600 metrów głębokości. Jeżeli chodzi o szerokość rozmiary wahają się od 800 metrów do nawet 29 kilometrów. Nic dziwnego, że cud natury widziany nawet z kosmosu, przyciąga rzesze zainteresowanych i spragnionych nowych wrażeń turystów. Ze względu na przyjezdnych otwarto tak zwany Skywalk. Skywalk to nic innego jak platforma widokowa wykonana ze szkła! Kto odważy się wkroczyć na najwyższy balkon na świecie? Może Ty?

Atrakcji do zwiedzania nie brakuje, wśród turystów popularne są także Red Rock State Park, Phoenix Zoo, Desert Botanical Garden czy Narodowe Obserwatorium Kitt Peak. Wielu kierowców kojarzy Arizonę ze znaną drogą 66, która ciągnie się przez 3939 kilometrów, łączy ona Chicago z Los Angeles. Odcinek biegnący właśnie przez Arizonie został oficjalnie uznany za narodową drogę krajobrazową i obecnie stanowią zabytek. Historia drogi 66 tak bardzo działa na odbiorców że powstały już liczne piosenki (Get Your Kicks on Route sixty six) filmy (Urodzeni Mordercy), książki (Find me – Carol O’Connel) oraz bajki ( Auta) w którym jest ona motywem przewodnim. Sama osobiście chciałabym mieć kiedyś możliwość podróżowania po słynnej sześćdziesiątce szóstce. Jeżeli więc mamy hopla na punkcie zwiedzania świata i odłożyliśmy trochę wolnej gotówki, to czas sprawdzić połączenia lotnicze! (o tym poczytać możesz również na mojej stronce:  www.tanie-bilety-lotnicze.eu)

Do Arizony możemy dostać się wybierając port lotniczy w Phoenix. W listopadzie lot z Warszawy liniami lotniczymi LOT kosztuje 3197 zł, jetBlue Airways to koszt 3788 zł, natomiast SAS to 4376 zł. Z Gdańska ceny są następujące 3293 zł (LOT), 4363 zł (United), 8097 zł (US Airways). Pozostałe lotniska w Katowicach, Łodzi, Rzeszowie czy Wrocławiu oferują mniej więcej podobne ceny w granicach zaczynających się od trzech tysięcy.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.