Bhp Warszawa

Jak dotąd pisałem o bhp raczej w odniesieniu do prac biurowych, administracyjnych i tym podobnych, mało niebezpiecznych dziedzinach. Tym razem chciałbym poruszyć temat prawdopodobnie najbardziej kojarzący się z wypadkami przy pracy.

Oczywiście chodzi o bhp na budowie.

Praca na budowie, zwłaszcza w naszej ojczyźnie W aspekcie bezpieczeństwa, nienajlepiej się kojarzy. Na szczęście, najgorsze w tej kwestii, minęło razem z epoką. Obecnie firmy budowlane dbają o bezpieczeństwo pracowników. W gorszej sytuacji są pracownicy zatrudniani na czarno. To właśnie tacy ludzie bardzo często ulegają niebezpiecznym wpadkom. szkolenia bhp

Na placu budowy zasadniczo każda praca jest potencjalnie niebezpieczna. Zaczynając od wszelkich prac na wysokościach, prac na rusztowaniach, przy budowie konstrukcji dachów. Niestety często zdarza się, że wypadki przy takich działaniach kończą się śmiercią lub kalectwem. Dlatego konieczna jest wzmożona ostrożność i bardzo gruntowne przeszkolenie osób wykonujących takie zadanie. Pamiętać należy, że upadek nawet z paru metrów może zakończyć się poważnymi uszkodzeniami ciała, a nawet śmiercią. Kask to zdecydowanie za mało.

W kolejnym artykule zamierzam opisać kolejne aspekty pracy na budowie w zakresie bhp.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *