Bioptron Zepter Medical

Bioptron to sprzęt medycznym o szerokim zakresie działania leczniczego i profilaktycznego. Jego możliwości  i dostępność praktycznie dla każdego potrzebującego sprawiają, że coraz częściej jest stosowany właśnie w domach przez indywidualnym użytkowników.

Naświetlania lampą Bioptron mogą być stosowane w leczeniu, wspomaganiu leczenia i szeroko rozumianej profilaktyce. Leczenie konwencjonalne przy pomocy farmaceutyków często pociąga za sobą ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, dolegliwości niepożądanych, wymiotów, nudności, – brak możliwości prowadzenia pojazdów mechanicznych o czym w wielu przypadkach nie zdajemy sobie sprawy, ponieważ nie czytamy załączonych ulotek i wielu innych.

Terapia światłem Bioptron jest całkowicie bezpieczna, bez promieniowania UV, bez jakichkolwiek skutków ubocznych, bezpieczna dla niemowląt, dzieci, dorosłych oraz zwierząt.

Podczas naświetlania trzeba spełnić kilka podstawowych zasad, żeby naświetlanie było skuteczne musi być przeprowadzane prawidłowo. Oto kilka wskazówek:

  • naświetlamy się nieruchomo, wtedy doprowadzamy do przenikania światła głęboko pod powierzchnię skóry,
  • zabieg przeprowadzamy 1 lub kilka razy dziennie w zależności od choroby, dolegliwości i nasilenia objawów,
  • lampę bioptron trzymamy w odległości od 5 do 10 cm od powierzchni skóry
  • naświetlania przeprowadzamy trzymając lampę prostopadle do naświetlanego obszaru,

Zasady te są proste do zastosowania, nawet kilkuletnie dziecko poradzi sobie z zastosowaniem takiego zabiegu przez 8-10 minut dziennie np. w celach profilaktycznych. Żeby dziecko nie chorowało w przedszkolu czy szkole wystarczy przez 10 minut dziennie naświetlać okolice nosa lub grasicę – punkt odpowiedzialny za odporność u dzieci, który zanika w wieku dojrzewania.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.