Biuro Rachunkowe czy własna księgowość

Każda osoba, która zakłada własną działalność, staje przed problemem: jak prowadzić swoją księgowość, a dokładniej czy zając się tym samemu, czy zlecić to na zewnątrz biurze rachunkowemu. Kwestia niby błaha, ale jednak nie jednemu spędziła sen z powiek.

Pierwsze rozwiązanie jest dobre, dla osób posiadających co najmniej minimalna wiedzę z tego zakresu, bo jeśli ktoś nie wie nic, to będzie potrzebował co najmniej kilku tygodni na naukę, a i tak na pewno napotka mnóstwo problemów i będzie musiał szukać odpowiedzi.

Drugie rozwiązanie, zlecić na zewnątrz, w każdym większym mieście jest od kliku do kilkudziesięciu biur rachunkowych. Większym problem jest wybór tego dobrego biura, które nie przysporzy nam tylko problemów. Na pytanie które biuro wybrać, nie odpowiem bo nie znam waszych realiów. Warto jednak zwrócić uwagę, na to od jak dawna dane biuro rachunkowe działa oraz jaką ma renomę na mieście, warto wziąć coś z polecenia. Obecnie wszystkie tego typu działalności oferujące pełne usługi księgowe prześcigają się w ofertach byle tylko przyciągnąć klienta. Poza ceną polecam, zwracać uwagę na dodatkowe usługi, typu kontakt w imieniu klienta z urzędami takimi jak: ZUS, GUS, czy urząd skarbowy.

Podsumowując to co napisałem, warto zastanowić się nad tą kwestią na spokojnie, przeanalizować kilkanaście ofert oraz sprawdzić własne umiejętności w kwestiach księgowych, każdy rok przynosi nowości, wiec jeśli 30 lat temu mieliśmy dobrą wiedzę z zakresu księgowości, to teraz jest ona już co najmniej nieaktualna (żeby nie powiedzieć przestarzała). Jak to ktoś kiedyś mądrze powiedział: „… a życie jak to życie, jeśli coś może pójść nie po naszej myśli, to na pewno tak będzie …”

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.