Borowina – zabiegi zdrowotne

Kosmetyki są rozprowadzane na rynku dzięki zaangażowaniu i poświęceniu szerokiej rzeszy przedstawicieli handlowych. Przedstawiciele handlowi rozprowadzają kosmetyki na rynku posługując się rozmaitymi technikami sprzedaży. Dlatego też dobrze jest zwrócić uwagę na konieczność obszernej rozbudowy technologii sprzedażowej.

Dzięki temu firma sprzedająca kosmetyki jest w stanie uzyskać odpowiednie rezultaty, tak jak na przykład mariza klub. Konsultantka sprzedająca kosmetyki ma za zadanie dokonanie odpowiedniego doboru klientów oraz sprzedanie jak największej ilości produktów. Produkty te muszą spełniać oczekiwania konsumentów, a zatem powinny łagodzić podrażnienia skóry, nadawać jej odpowiednią świeżość i połysk. Szczególną popularnością cieszą się kosmetyki naturalne. Niektóre z nich są oparte na bazie borowiny.

mariza klub

Borowina stanowi rodzaj torfu, a zatem jest produktem przejściowym w tworzeniu się węgla. Poza ciałami próchnicowymi borowina zawiera nierozłożone cząstki roślinne, woski i żywice. W borowinie znajdują się niekiedy dość duże cząstki roślin i drzew, które rosły na niej w późniejszych okresach, zapadły się i dobrze zachowały w beztlenowym, kwaśnym środowisku. Ponadto borowina zawiera resztki mikrofauny żyjącej ongiś i współcześnie w torfie lub na nim. Przesiąkające przez borowinę wody mineralne wnoszą do niej swoje składniki i to nie tylko chemiczne, ale i biologiczne, dlatego borowina tworzy złożony zespół.

Wielu badaczy wykazało w borowinie ślady substancji o cechach hormonów, zbliżonych do folikuliny, androsteronu i prolanu. W Polsce zakłady borowinowe znajdują się w wielu uzdrowiskach; najobfitsze złoża są w Połczynie, Ciechocinku, Dusznikach, Jastrzębiu, Świeradowie i Iwoniczu. Borowina jest zazwyczaj stosowana w temperaturze wyższej od kąpieli wodnych. Kąpiel wodną w temperaturze 40 odczuwa się jako bardzo gorącą i znosi się z trudem, zaś zabiegi borowinowe w temperaturze powyżej 40 znosi się dobrze.

W kąpieli borowinowej działa warstwa borowiny przylegająca do skóry, przy czym temperatura tej warstwy borowiny, która jest złym przewodnikiem ciepła ciepła, chroni w zasadzie jedyną warstwę przylegającą do skóry przed stygnięciem. Działanie borowiny przypisuje się różnym jej składnikom, m.in. substancjom o własnościach hormonów. Zabiegi borowinowe wprowadzają w stan podrażnienia ośrodki wegetatywne układu nerwowego, który z kolei wywiera wielki wpływ na organizm.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.