Bramy garażowe kiedyś i dziś

Podobnie jak z biegiem czasu zmienia się architektura dzisiejszych budynków tak samo zmienia się wygląd ogrodzeń oraz bram wjazdowych prowadzących do naszych posesji. Jeszcze nie tak dawno klasyczny płot wykony z drewnianych żerdzi bądź metalowej siatki wieńczyła brama wjazdowa zamykana na kołek, kłódkę bądź klucz. Przed wjazdem na posesję bez względu na panujące warunki atmosferyczne należało wysiąść z pojazdu i ręcznie otworzyć a następnie zamknąć bramę wjazdową. Dziś najnowsze rozwiązania technologiczne znalazły również zastosowanie w produkcji nowoczesnych a przez to wyjątkowo funkcjonalnych bram wjazdowych. Automatyka do bram stała się nie tylko standardem ale również koniecznością współczesnego społeczeństwa, które ceni swój czas a przede wszystkim wygodę.

Nowoczesne automaty do bram doceniane są każdego dnia. Podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych zapewniają nam nie tylko wygodę i zabezpieczenie przed opadami deszczu czy śniegu ale również większe bezpieczeństwo. Po pierwsze nawet silna wichura nie jest w stanie zamknąć skrzydła bramy podczas wjazdu na posesję a po drugie każdy czuje się bezpieczniej i mniej narażony na napad kiedy nocą nie musi wysiadać z samochodu by dostać się do swojego garażu.

Współczesne automaty do bram by zwiększyć swoją funkcjonalność oraz komfort użytkowania w większości przypadków połączone są w specjalny system, który umożliwia otwarcie skrzydła bramy przy wykorzystaniu podręcznego pilota. Dzięki niemu automatycznie możemy otworzyć nie tylko bramę wjazdową ale również garaż a nawet zapalić na podjeździe bądź w samym garażu światło.

Automaty do bram wykorzystywane są zarówno w modelach bram uchylnych, przesuwanych jak również klasycznie otwieranych skrzydeł. Dla zabezpieczenia otwierania oraz zamykania bram automatycznych montuje się specjalnie do tego celu przystosowane fotokomórki, które natychmiast wyłączają napęd gdy w zabezpieczonym obszarze pojawi się jakaś przeszkoda i natychmiast alarmują nas w zależności od modelu sygnałem dźwiękowym lub migającą na czerwono lampką.

Niektóre dostępne w sprzedaży modele bram automatycznych wyposażone są w funkcję tak zwanego delikatnego startu i stopu. Po uruchomienia automatyki skrzydło bramy powoli przyspiesza a po przejściu określonego odcinka trasy zaczyna hamować, delikatnie i bez hałasu zamykając bramę. Dodatkowo w zależności od potrzeb oraz oczekiwań użytkowników producenci nowoczesnych bram wjazdowych i garażowych oferują możliwość rozbudowy automatyki o kolejne elementy gwarantujące bardziej bezpieczne i funkcjonale ich eksploatowanie.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Dopler z Częstochowy producenta bram garażowych i przemysłowych.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.