Branża perfumeryjna w Polsce

Przemysł perfumeryjny rządzi się swoimi prawami, pompowane są w niego ogromne pieniądze. Potentaci branży perfumeryjnej, tacy jak Gucci, Dolce & Gabbana, Dior, Calvin Klein i wielu innych sporo inwestuje, by przyciągnąć amatorów pięknych perfum – damskich i męskich.

Co roku na rynek wchodzą setki nowych zapachów, rozwijane są znane linie zapachowe, wprowadza się coraz więcej perfumowanych kosmetyków (kremów, balsamów do ciała, żeli pod prysznic itp.), a także angażuje się znane osoby ze świata filmu, muzyki, sportu, by firmowały perfumy swoim nazwiskiem. Taka forma reklamy jest bardzo popularna, coraz więcej celebrytów może się pochwalić swoim zapachem perfum.

Oferta dostępna w perfumeriach stacjonarnych i internetowych jest bardzo zróżnicowana, zarówno jeśli chodzi o marki, jak i przedział cenowy. Najzamożniejsi konsumenci mogą wybrać perfumy właściwe z nawet 40% zawartością olejków zapachowych, mniej zamożni chętnie wybierają wody perfumowane i toaletowe rozmaitych marek.

Wybierając perfumy dla siebie, warto wykazać się cierpliwością, by skutecznie ocenić, czy dany zapach nam odpowiada. Możemy to zrobić dopiero po kilku godzinach od rozpylenia na skórze, ponieważ dopiero wtedy aktywują się kolejno linia serca oraz linia podstawy. Pierwszy zapach, który odczuwamy zaraz na początku to tzw. linia głowy, która bardzo szybko się ulatnia, więc lepiej nie kierować się nią przy kupnie perfum dla siebie.

Jeszcze trudniejsze jest wybieranie perfum dla kogoś bliskiego, najlepiej wcześniej podpytać o preferencje zapachowe osoby, która ma być obdarowana. Z taką informacja możemy udać się do konsultantki w perfumerii i skorzystać z jej fachowej porady.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.