Jak budować sztuczne skały oraz co mają w środku?


Co może być wypełniaczem dla sztucznych skał?

jak są zbudowane sztuczne skały

Sztuczne skały mogą być wypełnione styropianem. Dzięki temu są lekkie.

Pytanie jest naprawdę ciekawe i nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Jak wiele typów jest skał tak również jest wiele metod wykonywania sztucznych skał. Wielkie formacje jak wodospady, skalne groty czy ściany, można zbudować w miejscu swojego przeznaczenia. Są również metody prefabrykacji, ale zdecydowanie lepszy efekt można osiągnąć przy budowie skał na miejscu. Ważną sprawą jest to co sztuczne skały mają w środku. Jako wypełniacza można użyć styropianu, betonu lub można je pozostawić puste. Jak więc zrobić sztuczne skały?

Dlaczego sztuczne a nie prawdziwe skały

do budowy skał nie trzeba ciężkiego sprzętu

Przy budowie sztucznych skał nie jest wymagany żaden ciężki sprzęt.

Chcąc uzyskać wielką ścianę zbudowanej z litej skały, same koszty oraz logistyka budowlana mogą okazać się bardzo drogimi rozwiązaniami. Tutaj z pomocą przychodzi montaż dekoracji z betonu. Dzięki nim można wykonać jaskinię, groty jak i wodospady w naszych ogrodach. W momencie, jeżeli nie stosujemy prawdziwych głazów jest zdecydowanie łatwiej wybudować wielkie struktury, bez narażania się na wysokie koszty. Metoda przy której używane są skały sztuczne pozwala nam na wykonanie dowolnych kształtów, na jakie natura potrzebowała by milionów lat.

Czy sztuczne skały potrzebują wypełniacza?

Imitacja skał zawsze ma coś w środku. Nawet jeżeli jest to pusta przestrzeń, to stanowi ona wypełnienie sztucznych głazów. Przy mniejszych realizacjach można zastosować styropian czy bloczki betonowe. Wypełniacz z reguły jest pokryty siatką na której jest wyłożona masa betonowa, czyli nasza warstwa dekoracyjna. Stanowi ona dokładnie to co czyni sztuczne skały tak podobnymi do naturalnych.

Jakie materiały można zastosować do wypełnienia sztucznych skał:

  • dobrym rozwiązaniem jest użycie styropianu
  • dużą wytrzymałość dają pręty stalowe
  • ziemia jest najtańszym wypełniaczem
  • bloczki betonowe nadają sztucznym skałą wytrzymałości
co sztuczne skały mają w środku

Uformowany kopiec z ziemi można pokryć siatką. Tak przygotowana podbudowa może posłużyć do dalszych prac przy budowie dekoracji jak sztuczne skały

 

Jako wypełniacza można również stosować ziemię, z której usypuje się kopiec pokrywa się go siatką, a następnie taką warstwę zbrojącą znowu pokrywa się betonem, czyli masą z której wykonane są sztuczne skały więcej szczegółów odnośnie samej konstrukcji, można znaleźć na stronie sztuczne-skaly.pl.

Duże sztuczne głazy

Na pewno największym wyzwaniem, jest budowa dużych formacji skalnych. Jak zrobić takie sztuczne skały, które swoimi rozmiarami potrafią wywołać respekt? Najistotniejsze jest samo planowanie. Najlepszym rozwiązaniem jest rozpoczęcie budowy makiety, która będzie przedstawiała wygląd jak i rozłożenie skał w miejscu przeznaczenia. Czy to makieta czy może inne rozwiązanie, dobrze jest sobie wizualizować takie dekoracje betonowe w jakiś sposób aby następnie budowa imitacji kamienia nie nastręczała problemów.

wielkie sztuczne głazy

Wielkie sztuczne głazy mogą swoim rozmiarem wzbudzać respekt.

Gdzie szukać odpowiedzi na pytanie jak budować sztuczne skały? Jest świetne miejsce, w którym powstała strona z FAQ w którym można znaleźć wiele odpowiedzi na pytania z zakresu jak zrobić sztuczne skały.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.