Buty narciarskie dla dzieci

Zwiedzając stoki narciarskie nie tylko te w kraju, ale i za granicą spotkamy na nich osoby w niemal całym przedziale wiekowym, od dzieciaków najmłodszych, po osoby w sędziwym wieku, które nadal prezentują nienaganną kondycję pozwalającą im cieszyć się z nowego sezonu narciarskiego.

Zwłaszcza widok dzieci na stoku jest czymś, co we współczesnym świecie może nas wszystkich cieszyć, kiedy obserwujemy kolejki kolorowych urwisów zakładających swoje małe buty narciarskie i stawiających pierwsze kroki razem z instruktorami lub rodzicami na specjalnie przygotowanych dla nich odcinkach stoku narciarskiego.

Pasja narciarska krzewiona w dzieciach od ich najmłodszych lat ma jednak swoją cenę w dosłownym tego słowa znaczeniu, bowiem wraz z rozwojem dziecka, sprzęt jaki potrzebuje ono do komfortowej jazdy trzeba wymieniać nawet co sezon, w zależności od intensywności jego dorastania. Na szczęście nowe technologie wykorzystywane do produkcji sprzętu narciarskiego pomagają rodzicom uporać się z tym problemem oferując im, np. buty narciarskie, które rosną wraz z rozwojem dziecka.

Mowa tutaj o butach włoskiej marki Roces, które już od kilku lat zdobywają ogromną popularność wśród małych narciarzy i ich rodziców. Buty funkcjonują w specjalnej sześciostopniowej skali regulacji w okolicach pięty, które można dopasowywać do rozmiaru dziecięcej stopy. Zmianę rozmiaru buta wykonujemy przez regulację położenia specjalnej aluminiowej klamry, co można zrobić samemu w domu, a nawet na stoku. Zmiana rozmiaru dotyczy buta wewnętrznego, skorupa buta pozostaje taka sama. But wewnętrzny wykonany jest z elastycznej lycry ułatwiającej jego zakładanie i zdejmowanie, a komfort zapewnia specjalna pianka termiczna, która utrzymuje stopy dziecka w odpowiedniej temperaturze i zapobiega powstawaniu uciśnięć.

Buty narciarskie Roces dla dzieci dostępne są w kilku wariantach kolorystycznych, które z pewnością przypadną do gustu nawet bardzo wybrednym maluchom. Buty objęte są również trzema zakresami rozmiarów dostosowanych do wzrostu i wieku dziecka.

Jest to niewątpliwie świetne rozwiązanie dla każdego rodzica, który nie chce każdego sezonu sięgać do portfela by kupić kolejną parę butów narciarskich, z którymi wiąże się przecież niemały wydatek.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.