Buty snowboardowe – dla zaawansowanych

Buty snowboardowe to jeden z najważniejszych elementów wyposażenie ridera – każdy pasjonat snowboardu wie o tym bardzo dobrze, a początkujący na pewno szybko zdadzą sobie z tego sprawę. Buty do snowboardu muszą być przede wszystkim bardzo dobrze dopasowane – oczywiście nie mogą być zbyt ciasne, ani za duże. Odpowiednie buty sprawią, ze jazda na stoku będzie komfortowa i znacznie bezpieczniejsza. Jeżeli dopiero się uczysz jeździć na snowboardzie – tym bardziej istotne jest dopasowanie butów – w źle dobranym obuwiu snowboardowym początkujący rider może nabawić się kontuzji i zniechęcić do dalszych zjazdów.

Buty snowboardowe – czy warto wypożyczyć?

Większość dostępnych obecnie na rynku butów snowboardowych posiada specjalne wkładki, za pomocą których but dopasowuje się do kształtu stopy. Dzięki temu dobranie odpowiedniego rozmiaru nie powinno być aż tak trudne. Nie poleca się natomiast korzystania z wypożyczalni obuwia narciarskiego – nie wspominając już o względach higienicznych, wkładka, która powinna dopasować się do kształtu stopy nie będzie spełniać swojej funkcji, w butach które są zakładane przez różne osoby. W związku z czym można łatwo przewidzieć, że buty wypożyczone będą po prostu niewygodne i niekomfortowe.

Buty snowboardowe THIRTYTWO

Dla zaawansowanych snowboardzistów dobrym wyborem będą buty snowboardowe ThirtyTwo. Przeznaczone są dla osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności riderskie i chcą uczyć się nowych, różnych stylów jazdy. ThirtyTwo to marka produkująca obuwie snowboardowe od 1995 roku. Nad najnowszymi rozwiązaniami i technologiami pracują zespoły profesjonalnych snowboarderów, w związku z czym można się spodziewać, że efekt ich pracy będzie odpowiadał nawet najbardziej wymagającym miłośnikom zimowych sportów.

Modelem butów marki ThirtyTwo, na który warto zwrócić uwagę będą buty snowboardowe ThirtyTwo Lashed FT – model z 2017 roku, obecnie dostępny w promocyjnych cenach. Jest to obuwie, które idealnie dopasowuje się do kształtu stóp – lekka podeszwa wykonana z wytrzymałej pianki zmniejsza wagę obuwia, jednocześnie buty te są niezwykle wytrzymałe. Każdy element butów jest tak wyprofilowany, by przylegał idealnie do ciała. Obuwie jest wyposażone w wiele nowoczesnych systemów, jak np. system ekspresowego wiązania butów – Fast Track Lacing System.

buty ThirtyTwo snowboard

Różne modele butów snowboardowych ThirtyTwo, to obuwie, które warto do rozważyć, planując zakupy dla riderów średniozaawansowanych. Marka ThirtyTwo od początku istnienia wniosła wiele do sportu jakim jest snowboard, a rozwiązania jakie proponuje są wykorzystywane przez profesjonalistów, jak i hobbistów. Z pewnością buty snowboardowe ThirtyTwo doskonale sprawdzą się na stokach, niezależnie od rodzaju powierzchni.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.