Cellulit i walka z nim

Pomarańczowa skórka czyli cellulit to inaczej widoczne wyczuwalne podskórne wałki tłuszczu. Są one dostrzegalne szczególnie na udach oraz brzuchu. Mogą go spowodować zmiany hormonalne lub stosowanie terapii antykoncepcyjnej. Można próbować likwidować problem z pomarańczową skórką stosując odpowiednią dietę bogatą w warzywa i owoce i unikać potraw bogatych w tłuszcze pochodzenia zwierzęcego. Niektóre kobiety decydują się na specjalne zabiegi liposukcji czy wstrzykiwania w salonach kosmetycznych. Są one jednak stosunkowo drogie i nie koniecznie korzystne dla naszej skóry.

W zwalczaniu cellulitu postaraj się o czas na codzienny ruch, ćwiczenia. Wpłynie to korzystnie nie tylko na problemy z pomarańczową skórką, ale poprawi Twój ogólny stan zdrowia. Obniży się cholesterol i Twoja waga. Pamiętaj również o tym, aby wykonywać te ćwiczenia regularnie i konsekwentnie. Sposobem na cellulit będzie również masaż. Możesz wykonać go w salonie kosmetycznym lub samodzielnie w domu. Dobrym pomysłem będzie peeling z dwóch łyżeczek kawy, soli i oliwy z oliwek. Możesz również stosować guaranę. Kofeina ma dobry wpływ na naczynia krwionośne i pomoże w wygładzeniu skóry. Do ścierania pomarańczowej skórki używaj szorstkiej rękawicy.

Możesz wykonywać masaże, aby rozprowadzać złogi tłuszczu pod skórą. Po masażu czy peelingu weź prysznic polewając się na przemian raz zimną raz ciepłą wodą.Cellulit  możesz zwalczać również decydując się na wybór preparatu na cellulit w postaci kremów i nakładać go na skórę miejscowo. Nie każdy krem na cellulit jest jednak skuteczny. Bywa, że kupujemy wiele preparatów na ten problem i jesteśmy rozczarowane, niezadowolone z efektu. W walce z cellulitem od wewnątrz mogą doustne środki farmaceutyczne. Najlepiej stosować takie na bazie ziołowej.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.