Chcę zostać architektem!

kurs rysunku Warszawa

Wielu maturzystów marzy o tym, by po skończeniu liceum lub technikum dostać się na studia. Jedni marzą o tym, by zostać lekarzami, inni prawnikami, a jeszcze inni architektami. Dziś podpowiemy, co trzeba zrobić, żeby zostać tymi ostatnimi.

Zaprzyjaźnij się z matematyką…

Architekt musi umieć liczyć, właśnie dlatego potrzebuje wiedzy matematycznej. Jeżeli myślimy o aplikowaniu na studia architektoniczne, musimy być gotowi na dużą dawkę wiedzy z zakresu królowej nauk. Właśnie dlatego powinniśmy się z nią zaprzyjaźnić. Jeżeli rozwiązywanie matematycznych równań lub rysowanie figur geometrycznych nie sprawia nam radości, powinniśmy dobrze przemyśleć czy oby na pewno chcemy rozwijać się właśnie w tym kierunku.

…oraz fizyką

Druga dziedziną nauki, z jaka powinniśmy się zaprzyjaźnić, jeżeli chcemy dostać się na architekturę, jest fizyka. Architekci musza znasz wszystkie podstawowe, jak i bardziej zaawansowane prawa fizyki oraz umieć je stosować podczas projektowania budynków. Jest to bardzo ważne, ponieważ źle zaprojektowany budynek może przyczynić się do śmierci lub zagrożenia życia innych osób. Nie można więc w żaden sposób lekceważyć wiedzy również i z tego przedmiotu. Myśląc o studiach architektonicznych, powinniśmy zdawać rozszerzoną maturę również z fizyki.

Kurs rysunku

Sama wiedza matematyczno-fizyczna na nic nam się zda, jeżeli nie będziemy umieć rysować. Jedyni tę zdolność wykształcają sobie niedługo po urodzeniu, inni muszą się jej nauczyć. Na szczęście zajęcia takie jak kurs rysunku, są obecnie dostępne dla wszystkich. W wielu większych miastach, bez problemu znajdziemy odpowiednią szkołę, która prowadzi kurs rysunku i będziemy mogli zdobyć na nim nowe umiejętności.

Nie zapomnijmy też o historii

Decydując się na zostanie architektem, musimy również znać historię sztuki, szczególnie budowlanej. To jak w poszczególnych wiekach były budowane i jak wyglądały budowle, jest bardzo ważne. Pozwala dostrzec cechy wspólne, jakie są konieczne niemal w każdej budowli. Pomaga to też wykształcić swój własny styl. Każdy bowiem architekt, musi mieć tez cząstkę artysty, żeby jego budowle miały duszę.

Czytaj więcej na: kurs rysunku Warszawa

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.