Co pod choinkę?

Grudzień to taki miesiąc, kiedy ciągle myślimy o tym, co możemy kupić komuś w prezencie. Zaczyna się już na początku miesiąca Mikołajkami. Później to tylko i wyłącznie przygotowanie na święta i uroczyste wręczanie prezentów spod choinki. Jak każdego roku można wymyślić prezent, który ucieszy obdarowanego?

Przede wszystkim należy pamiętać, że to nie nam ma się prezent podobać. Jest to niestety często powtarzany błąd – wiele razy słyszałam, że najlepiej jest kupić to, z czego i my byśmy się ucieszyli. Nie jest to jednak prawdą (no chyba, że osoba która ma być obdarowana ma identyczny gust i upodobania do nas). Przy wyborze prezentu musimy skupić się przede wszystkim na tym, co dana osoba lubi i czego może potrzebować.

Nie jest także prawdą, że każdego roku należy wymyślać inny prezent. Sama dostaję od pewnej osoby zawsze ten sam prezent i co roku nie mogę się doczekać, aż nie zobaczę go w nowym wydaniu. Chodzi o kalendarze książkowe – uwielbiam je i korzystam każdego dnia. Co roku dostaję inny kalendarz i zawsze mnie ten prezent cieszy.

Możesz również znaleźć taki prezent, który można wręczać każdego roku. Jeśli ktoś jest kolekcjonerem – możesz co roku dodawać nowy przedmiot do kolekcji. Takie prezenty zawsze cieszą, bo świadczą o tym, że faktycznie znasz osobę, dla której kupujesz prezent.

Potraktuj zatem poszukiwania prezentu jako okazję do lepszego poznania drugiej osoby. Przecież każdemu z nas zależy na tym, aby wywołać uśmiech na twarzy osoby, która dostaje prezent. To właśnie sprawia, że święta są tak przyjemnym okresem.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *