Co warto wpisać do CV?

W poszukiwaniu pracy bardzo nam pomoże umiejętność pokazania siebie z lepszej strony. I nie chodzi tu bynajmniej o koloryzowanie, ale podkreślenie swoich umiejętności i cech, które mogą być przydatne dla potencjalnego pracodawcy.

To, na co najczęściej zwracają uwagę pracodawcy, to umiejętności, jakie posiada osoba starająca się o pracę. Uzyskanie dyplomu czy praca w innym miejscu również są istotne, ale ważniejsze jest to, co my, jako pracownicy z tego wynieśliśmy.

Dlatego warto zastanowić się jakie umiejętności posiadamy oraz jak je odpowiednio przedstawić. Przykładowo – zamiast pisać, że „zajmowaliśmy się pisaniem tekstów”, tworzymy osobną rubrykę w CV pod tytułem „umiejętności” i wpisujemy w tym przypadku „lekkie pióro”. Jest to sygnał dla pracodawcy, że posiadamy umiejętność tworzenia tekstów.

Kolejna kwestia, to zamieszczanie w CV informacji o ukończonych szkoleniach, bo dzięki temu również zdobywamy nowe umiejętności. Jest to też sygnał, że chcemy się uczyć i rozwijać. Dlatego oprócz informacji o znajomości języka obcego, powinniśmy napisać (jeśli mieliśmy taką możliwość), że ukończyliśmy kurs szwedzkiego, angielskiego lub innego języka obcego – na jakim poziomie i w jakiej szkole językowej. To zawsze wygląda bardziej profesjonalnie i świadczy o tym, że nasz wiedza i umiejętności zostały już przez kogoś zweryfikowane.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.