Czego nie może zabraknąć w męskiej szafie

garniturKażdy mężczyzna co najmniej raz w życiu musi wyglądać szykownie. W wielu przypadkach posiadanie odpowiedniego stroju jest wręcz koniecznością. Zmusza nas do tego praca, częste spotkania towarzyskie itp. Pamiętać jednak trzeba, że strojem eleganckim nigdy nie stanie się „wyjściowy” dres. Kanony mody męskiej jako strój elegancki definiują garnitur oraz niezbędne do niego dodatki takie jak koszula, krawat (ewentualnie musznik, mucha itp.) oraz odpowiednie obuwie. Dlatego w szafie każdego mężczyzny nie może zabraknąć waśnie takiego zestawu. Jak się okazuje, mimo tego, że na rynku dostępnych jest wiele sklepów z modą męską, wybór garnituru i koszuli nie jest prosty. Zanim zdecydujemy się na zakup dobrze jest więc dowiedzieć się na co zwrócić uwagę wybierając garnitur oraz koszulę.

Elegancja z naturalnych materiałów

Dobrze dobrany garnitur to gwarancja sukcesu i dobrego wyglądu. Każdy mężczyzna dobrze prezentuje się w takim stroju. Nabiera powagi, szyku i elegancji,. Dobrze dobrany garnitur pozwala wyeksponować męskość i urodę. Podnosi powagę wizerunku oraz atrakcyjność w oczach innych osób. Jednak wszelkie wysiłki związane z takim sposobem ubierania spełzną na niczym w momencie gdy sam garnitur będzie niezgodny z zasadami garniturowego savoir-vivre. Każdy mężczyzna powinien zatroszczyć się o to, by w szafie mieć dwa garnitury. Dwa dobrej jakości garnitury to absolutne minimum. Na co zwrócić uwagę wybierając te do swojej szafy? Podstawa to materiał. Jeszcze kilka lat temu panowie z lubością sięgali po materiały syntetyczne. Pamiętać należy, że takie materiały są materiałami sezonowymi. Jeśli zależy nam na garniturze, który dobrze będzie wyglądał pomimo upływu lat i nie stanie się de-mode, najlepiej jest sięgać po materiały naturalne. Doskonale więc prezentują się materiały takie jak wełna, len, bawełna ekologiczna czy jedwab. Zaletą materiałów naturalnych jest również to, że nie niszczą się one tak szybko.

Ciemny czy jasny?

Koniecznie należy zwrócić uwagę także na kolor garnituru. Najczęściej panowie sięgają po kolor czarny, ale niestety nie jest to kolor uniwersalny. Savoir vivre przyzwala na noszenie takich garniturów po godzinie 18:00 lub też w sytuacji pogrzebu. Dlatego dobrze jest mieć w szafie i jasny, i ciemny garnitur – w zależności od okazji. Stosunkowo uniwersalnym kolorem jest granat, który nie tylko dobrze wygląda w różnych zestawach kolorystycznych z koszulą, ale także nadaje się do noszenia o każdej porze dnia i w każdej sytuacji.

Dobrze jest także wybrać krój garnituru do sylwetki. Doświadczony sprzedawca z pewnością pomoże dobrać garnitur tak, by nic się nigdzie nie opinało, nie wylewało, nie było za długie czy za krótkie.

Wybór koszuli

Niezastąpionym dodatkiem do garnituru jest koszula. Podobnie jak w przypadku garnituru dobrze jest postawić na naturalny materiał – bawełnę. Unikać raczej należy połączeń bawełny z syntetykami. W bawełnianych koszulach skóra oddycha. Takie koszule są dużo bardziej wygodne, a poza tym dobrze wyglądają w zestawieniu z jakimkolwiek rodzajem garnituru. Latem pomyśleć można również o koszulach lnianych, które mimo tego, że dość mocno się gniota, latem są niezastąpione. Przy zakupie koszuli ważny jest również jej rozmiar. Koszula nie może być zbyt luźna i zbyt obcisła. Nie może układać się w pasie w nieestetyczną zakładkę. Kołnierzyk powinien być również dopasowany – musi przylegać do szyi, ale być na tyle luźny, by można było zmieścić tam włożony palec. Ważna jest także długość rękawów. Koszula musi wystawać za mankiety marynarki ok. 1 cm. Nie bez znaczenia pozostaje krój koszuli. Na rynku dostępne są koszule regular fit oraz slim fit. Te drugie zarezerwowane są dla szczupłych panów.

Garnitury szyte na miarę można zamówić u producenta odzieży męskiej – konik-garnitury.pl

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.