Do czego służy program kadrowo – płacowy

Pracujesz w dziale kadr i płac? Zajmujesz się rozliczaniem wynagrodzeń i wszelkimi formalnościami z tym związanymi ? Pracę ułatwi Ci specjalnie przygotowany do tego program kadrowo-płacowy. Jeśli więc nie masz go jeszcze na swoim komputerze, powinieneś poprosić pracodawcę o jego zakup. To nowoczesny program, który nie tylko ułatwi Ci pracę. Sprawi, że będziesz wykonywać ją z przyjemnością, a zadania, które wykonasz, będą wykonane profesjonalnie i szybko.

Szeroki wachlarz funkcji

Dzięki programowi przede wszystkim oszczędzasz czas. Aplikacja pozwoli Ci uniknąć wielokrotnego wprowadzania danych. Wystarczy, że raz ‘’wklepiesz’’ niezbędne informacje, a będziesz mógł je potem eksportować do kolejnych zakładek. Program pozwala również na wprowadzanie własnych formuł wyliczania składników płac. Ponadto automatycznie generuje dokumenty zgłoszeniowe i rozliczeniowe do urzędu skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. By formalności stało się dość, dobry program kadrowo-płacowy to taki, który bez zarzutu współpracuje najnowszą wersją programu Płatnik. Aplikacja to również baza danych na temat pracowników. Znajdują się tam nie tylko ich dane osobowe, co informacje na temat zawartej z nim umowy, urlopu, czy zwolnienia z pracy z tytułu choroby.

Rejestrowanie czasu pracy

Oprócz wielu funkcji związanych z ‘’papierkową robotą’’, program kadrowo-płacowy umożliwia dokładne rejestrowanie czasu pracy pracowników za pomocą kart zbliżeniowych. Za każdym razem, kiedy zatrudniony wychodzi i wraca do miejsca pracy rejestruje to system. Dzięki temu jesteś poinformowany o nadgodzinach i wszelkich nieobecnościach. W ten sposób nie tylko unikasz niejasnych sytuacji, co kontrolujesz czas pracy pracowników. Obliczenie później komu ile się należy za ilość przepracowanych nadgodzin to pestka. Od dziś nie musisz się martwić, że coś Ci umknęło. System zarejestruje za Ciebie wszystko.

Podsumowując oprogramowanie dla kadr i płac to niezbędnik dobrej kadrowej. Program pozwoli Ci kontrolować wszelkie aspekty związane z Twoim stanowiskiem pracy. To baza danych, w której znajdziesz dosłownie wszystko, czego potrzebujesz o danym pracowniku. Bycie kadrową w dużej firmie to prestiż, a sprawowane pieczy nad setkami pracowników to wyzwanie. By nie zginać w labiryncie umów i danych, niezbędny Ci system, który wszystko uporządkuje’’.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.