Czesanie włosów przedłużanych

Czesanie włosów przedłużanych

Włosy zagęszczone i przedłużone należy traktować tak samo, jak swoje własne, ale oczywiście z większą starannością. Poświęcać im należy dużo więcej czasu niż swoim własnym włosom. Własnych włosów często nie traktujemy należycie. Po umyciu rozczesujemy je szybko i brutalnie, źle dobraną, plastikową szczotką, po czym suszymy i modelujemy. Czesanie włosów przedłużanych nie może tak wyglądać, ponieważ w kilka chwil zmienimy naszą fryzurę w kołtun.

Wybór odpowiedniej szczotki

Decydując się na przedłużanie włosów w profesjonalnym salonie fryzjerskim, możemy otrzymać w gratisie specjalne broszury dotyczące pielęgnacji włosów doczepianych, jak również kosmetyki do pielęgnacji lub szczotkę. To ukłon ze strony salonu fryzjerskiego w stronę klientki. Ma on na celu, sprawić by klientka była zadowolona z usługi oraz ze swej nowej fryzury. Umiejętne dbanie o nią sprawi, że klientka dłużej będzie cieszyła się efektem. A zatem – będzie zadowolona z wykonanej przez fryzjerów pracy!

Wybór odpowiedniej szczotki do włosów przedłużanych jest nie lada wyzwaniem. Oferowane w klasycznych drogeriach szczotki mogą nie spełniać naszych wymagań. Warto używać specjalnych szczotek z krótkimi, spiczasto zakończonymi ząbkami z tworzywa sztucznego. Są to specjalne szczotki, które nie szarpią i nie plączą włosów, za to doskonale je rozczesują. Podczas układania fryzury doczepionej warto zakończyć czesanie specjalną szczotką z naturalnego włosia. Pozwoli ona nadać fryzurze blasku i miękkości.

Czesanie włosów przedłużanych – odpowiednie techniki

Gdy doczepione zostały pasma naturalne, należy zwrócić uwagę na to, czy są one przytwierdzane do własnych włosów zgodnie z kierunkiem wzrostu. Inaczej mówiąc – łuskami włosa otwierającymi się ku dołowi. To szalenie ważne w przypadku naturalnych włosów. Czesanie od góry do dołu włosów nieposortowanych może zniszczyć ich strukturę. Sprawi, że łuski włosów będą mechanicznie otwierane podczas każdego ruchu szczotką. W rezultacie cała fryzura stanie się szorstka i splątana.

Włosy, czy to sztuczne czy naturalne, trzeba czesać delikatnie i starannie. Rozpoczynamy zawsze od przytrzymania włosów i rozczesania końcówek. Następnie przytrzymujemy je nieco wyżej i rozczesujemy coraz dłuższe partie. Na samym końcu delikatnie czeszemy od miejsca łączenia w dół. Należy pamiętać, by podczas czesania nie zahaczać szczotką o miejsca łączeń, bez względu na metodę, jaką włosy były przedłużane. Może to uszkodzić strukturę włosów, wyrywać je, a nawet przesuwać doczepione pasma względem własnych włosów.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.