Czeska perełka: Ostrawa

Położona w Czechach, na granicy Moraw i Śląska Cieszyńskiego Ostrawa, cieszy się popularnością turystów, ze względu na liczne zabytki z ciekawymi elementami architektonicznymi.

Mieszkańcy południowej Polski mogą szybko i łatwo dostać się do miasta samochodem czy inną formą komunikacji miejskiej. Jeżeli ktoś preferuje jednak szybsze rozwiązania może wybrać także podróż samolotem. Z Warszawy do Ostrawy dostaniemy się między innymi takimi liniami lotniczymi jak: Czech Airlines (1590 złotych), LOT (1590 złotych), Air France (2036 złotych), KLM (3021 złotych).

Co warto zwiedzać w czeskim mieście?

Na pewno historyczny rynek, czyli Plac Tomasza Masaryka. Najważniejszymi elementami zabudowy są starodawne kamienice oraz zabytkowy budynek „Starego Ratusza”. Ratusz funkcjonował do 1931 roku, obecnie mury obiektu służą jako muzeum ostrawskie oraz centrum wszelkiej informacji turystycznej. Plac Tomasza kryje jeszcze kilka wspaniałych pomników jednym z nich jest kolumna maryjna, innym pomnik świętego Floriana.

Nowy ratusz zlokalizowany jest w ścisłym centrum miasta. Został on wybudowany z zamysłem modernistycznym i dziś funkcjonuje, jako nieprzeciętny symbol miasta. Siedziba władz miejskich powstała w 1930 roku, na placu Jana Prokesa. Najbardziej rozpoznawalny detal to wieża licząca osiemdziesiąt pięć metrów! Niemalże na szczycie stworzony został taras widokowy z którego turyści mogą podziwiać panoramę Ostrawy.

Przechadzając się po Ostrawie trafimy zapewne na kolejny rozpoznawalny element miasta. Jest nim Katedra Boskiego Zbawiciela. Neorenesansowy obiekt charakteryzuje się dwoma wysokimi, strzelistymi wieżami oraz półokrągłą apsydą. Spacerując natrafimy na ostatki budowli secesyjnych, pochodzących z XX-lecia międzywojennego czy przełomów XIX i XX wieku.

Z Ostrawy warto również pojechać do niedalekiej miejscowości Frydek-Mistek, gdzie znajduje się ogromny kompleks basenowy, oferujący ogrom atrakcji dla żadnych wrażeń w każdym wieku, park wodny posiada baseny zarówno wewnętrzne, jak i na świeżym powietrzu.

Hotele w Ostrawie: Brioni Boutique Hotel (od 173 złotych za dobę), Hotel Maria (od 61 złotych), Best Western Hotel Vista (od 189 złotych), Hormony Club Hotel (od 144 złotych). Wszystkie obiekty dobrze wyposażone, o standardach od trzech do czterech gwiazdek. Już od nas zależy, który hotel wybierzemy, ten w bardziej spokojnej okolicy czy wręcz przeciwnie, przyjechaliśmy trochę poszaleć i koniecznym warunkiem jest blisko położony pub, klub czy bar.

Więcej o hotelach czytaj na: centrumhoteli.com

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.