Czy domek letniskowy to dobre miejsce na wakacyjna kwaterę?

Podjęcie decyzji o wyborze na miejsce wakacyjnego pobytu  domków w  Łebie rodzi się w bólach

Kilkadziesiąt lat temu nikt nie patrzył na to w jakie miejsce polskiego Wybrzeża jedziemy na wczasy.   Liczyło się załapanie na jakakolwiek kwaterę. Aktualnie, kiedy w ofertach noclegowych możemy przebierać jak w ulęgałkach oczywistym wydaje się wybór miejsca przyjaznego, dobrze położonego, blisko morza gdzie noclegi są bardzo komfortowe. Takim miejscem na noclegi niewątpliwie są domki Łeba czyli rozległy zielony ośrodek z wybudowanymi drewnianymi domkami letniskowymi.

Właściwie dlaczego akurat domki są tak wyjątkowe i przyjazne? Wyobraźcie sobie taką sytuację: przyjeżdżacie na wczasy do Łeby. Po męczącej drodze i długich poszukiwaniach wreszcie znajdujecie nocleg . Niestety nie jest to wymarzona lokalizacja. Smutny, betonowy budynek, w smutnej okolicy. Jedynym, kolorowym akcentem są szyldy na sąsiadujących ogrodzeniach. Po wejściu na teren noclegowni niezbyt sympatycznie wita nas właściciel. Jest to starsza osoba, po przejściach, która generalnie z góry uprzedza,że wynajmuje żeby dorobić do emerytury i bardzo tego nie lubi robić . Po wysłuchaniu kilkominutowej przemowy złożonej z narzekań i utyskiwań na turystów możemy się wreszcie rozgościć. Pokój okazuje się być ciasną i duszną izbą ze współdzieloną łazienką, wyposażoną w meble mające z dobre 50 lat. Po chwili, bez uprzedzenia wpada właściciel i mówi, że są ogólnie problemy z ciepłą wodą ale jest lato wiec nie powinniśmy na tym ucierpieć.

No dobra, po tym krótkim opisie wracamy do znacznie lepszego pomysłu na nocleg jakim są domki Łeba. Proponuję zmianę scenariusza: przed wyjazdem rezerwujemy sobie noclegi w Łebie w Internecie. Tutaj wszystko jest zupełnie inne. Po przyjeździe do Łeby parkujecie od razu pod swoim domkiem. Macie do dyspozycji pokój gościnny z aneksem łazienkę którą nie trzeba się z nikim dzielić oraz wygodną sypialnię. Nikt wam nie suszy nad głową, że to lub owo. Przy okazji teren jest zadbany, dzielony w pobliżu plaża i rzeka.

Domki Łeba to zdecydowanie ciekawsza alternatywa.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.