Czy istnieją gry komputerowe z Bolkiem i Lolkiem w roli głównej?

Polskie bajki wcale nie są gorsze od produkcji Disney’a czy Pixar’a. Bolek i Lolek są na tyle lubianymi postaciami z kreskówek iż stały się także motywami gier komputerowych oraz planszowych. Dzieci chętnie wybierają zabawy we współczesnej formie multimedialnej z postaciami sprzed lat. To doskonałe połączenie i przedłużenie życia Bolka i Lolka.

Przez długie lata w tej kwestii ciężko było cokolwiek zrobić z uwagi na prawa autorskie. Od niedawna na rynku pojawiły się zarówno gry logiczne, strategiczne oraz programy edukacyjne z Bolkiem i Lolkiem. Są to produkcje na PC, ale przybywa również aplikacji na tablety i telefony.

Bolek i Lolek uczą przedszkolaków

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się kombajny edukacyjne dla przedszkolaków uczące literek, cyfr, kolorów, kształtów. Pozwalają one na zabawę i naukę i w jednym. Programy edukacyjne poprzez proste gry i zadania, konkurencje zręcznościowe zajmują dzieci w wieku od lat 3 do 13. twórcą programów i gier z Bolkiem i Lolkiem jest studio Aidem Media. O ile edukacyjne zabawy z Bolkiem i Lolkiem są stosunkowo łatwe, to gry logiczne, przygodowe już takie nie są. Bardzo często nawet nastolatki maja trudności w rozszyfrowaniu zadań jakie stoją przez Bolkiem i Lolkiem. Pomocne wówczas są samouczki i podpowiedzi z jakich można skorzystać w sieci.

Z postaciami Bolka i Lolka dzieci mogą się również uczyć angielskiego. To wyjątkowa edycja mini gier, które rozwijają słownictwo poprzez zabawę z językiem angielskim. Alternatywą dla nauki są gry zręcznościowe a wśród nic najbardziej znana jest Olimpiada Bolka i Lolka. Gra ta pozwala na udział do ośmiu graczy jednocześnie dając okazje do konkurowania i wspólnej zabawy rodzinnej.

Więcej na temat sympatycznych bohaterów z miasta Bielsko-Biała przeczytasz tutaj: https://www.bielsko24.eu/bolek-i-lolek-znani-chlopcy-bielska-bialej/

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.