Czy leasing się opłaca?

Aktualne czasy, są niekiedy naprawdę ciężkimi, zwłaszcza dla osób dopiero otwierających własny biznes. Wkrótce skończą się dotacje bezzwrotne, a więc wielu ludzi będzie mogło zniknąć z rynku. Są jednak pewne sprawy, o których nie każdy przedsiębiorca myśli.

Jedną z takich rzeczy jest leasing samochodowy. Wielu ludzi decyduje się na kupno samochodu na standardowych warunkach, czyli wykładając sporą ilość pieniędzy lub po prostu biorą kredyt na samochód w systemie kredytowym, dostępnym w jednym z banków. Są to bardzo złe działania, nie istotne czy w przypadku kierowania działalności gospodarczej czy też nie. Wykładając gotówkę na samochód tracimy więcej, ponieważ jesteśmy zmuszeni odpowiednio policzyć inflację oraz wszystkie pozostałe koszty.

Fakt, faktem taki samochód jest od razu nasz i wiemy, że nikt nam go nie odbierze. Czy takie rozwiązanie jest korzystne – niezupełnie, bowiem zamrożoną w samochodzie gotówkę, można by wykorzystać na coś zupełnie odmiennego, na przykład lepszy rozwój firmy, czy utworzenie dodatkowych miejsc pracy, które zarobiłyby na ratę leasingową i samochód zostałby za darmo.

Jeżeli jednak postawimy na kredyt bankowy, jest to nierozsądne rozwiązanie. Przede wszystkim z tego powodu, że nie mamy możliwości zaksięgowania rat kredytu. Decydując się na leasing, wszystkie raty leasingowe możemy odpisać od podatku. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne dla każdej osoby prowadzącej działalność gospodarczą.

Z drugiej strony trzeba pamiętać, że auto użytkowany przez kilka lat, psuje się, leasing, to oferta, która sprawia, że cieszymy się wciąż nowym samochodem, płacąc stałą ratę, którą w całości wliczamy w koszty prowadzenia przedsiębiorstwa. Takie rozwiązanie chwali niemało osób korzystających z leasingu samochodowego.

Leasing sprawdza się jednak nie tylko w trakcie leasingowania samochodów, bowiem mamy możliwość wybrać tę formę kredytowania do jakiegokolwiek urządzenia produkcyjnego (np. leasing maszyn). Leasing jest coraz bardziej popularny i gwarantuje dla każdej firmy nowe urządzenia w zamian za stałe dogodne raty.

Decydując się na leasing należy przeanalizować wiele ofert i wybrać tę najlepszą, szczególnie kiedy planujemy leasing na dłuższy okres czasu. Na rynku mamy wiele firm leasingowych. Na pewno uda nam się znaleźć propozycję, która odpowiadać będzie naszym potrzebom.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.