Czy startupy w Polsce potrzebują pr-u?

Z czym nam się kojarzy startup? Większość osób odpowie, że to firma tworzona jednoosobowo lub skupiająca szersze grono entuzjastów nowych technologii, produkująca innowacyjne usługi lub skupiająca się na programowaniu. Optymistyczne podejście do tworzenia pierwszego biznesu oznacza najczęściej duże zacięcie do promowania swojego produktu, mówienia o nim w różnych dostępnych kanałach social media (najczęściej za darmo). W niektórych przypadkach ta pozytywna energia jest tak duża, że bez problemu spotyka się z pozytywnym odbiorem oraz wirusowym przenoszeniem się informacji o danej firmie. Ale co z tymi wszystkimi startupami, które nie mają pomysłu na swoją promocję i tkwią w martwym punkcie jeżeli chodzi o ujawnienie ich produktu?

Co zrobi agencja pr dla startupu?

Z usług agencji public relations korzysta wiele branż. Każdy biznes potrzebuje profesjonalnego wsparcia w przygotowaniu odpowiedniej strategii marki oraz promocji produktów. Doświadczona agencja public realtions nie tylko wgryzie się w cykl produkcyjny danego startupu, ale także pozna specyfikę danej branży. Dzięki temu będzie mogła uczciwie doradzić swoim klientom jak kształtować swój biznes oraz którą ścieżkę promocji wybrać, by efekt był zadowalający. Nie wystarczy pokazać jak coś wygląda, poprawna komunikacja marketingowa wymaga by przedstawić cały proces działania i obsługi innowacyjnych usług, aplikacji, zastosowań.

Dla kogo firma pr zrobi najwięcej?

Najnowsze badania wskazują, że co piąty Polak chce założyć własną firmę w przeciągu 3 najbliższych lat. Większość młodych i ambitnych osób uważa, że właśnie taki krok zadecyduje o ich sukcesie, dlatego startupy w naszym kraju będą się rozwijać, a ich liczba będzie wzrastać. Istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na rozwój nowych technologii i właśnie nowo powstające firmy, które ruszają z podobnymi inicjatywami będą potrzebowały wsparcia marketingowego i public relations. Dobre ukierunkowanie na początku działalności, wskazanie ścieżek promocji oraz obmyślenie i zaplanowanie strategii komunikacji sprawi, że dalej startupy poradzą sobie same i obronią swój pomysł, swój biznes.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. MacroSerwis napisał(a):

    Ostatnio czytałem bardzo ciekawą książkę o Lean Start-up i treść tej książki wniosła by bardzo dużo do powyższego artykułu „Metoda Lean Startup”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.