Czym jest rejestrator ip?

Monitoring wykorzystujący sieć internetową staje się coraz bardziej popularny. Obraz z kamer może być przesyłany w rozdzielczości full HD, co umożliwia bardzo szczegółową identyfikację. Obraz potrafi być tak ostry, że bez problemu możemy zidentyfikować, numery tablic rejestracyjnych itp.

Aby możliwe było stworzenie profesjonalnej instalacji monitoringu sieciowe lub też monitoringu IP. Musimy zastosować rejestrator sieciowy, bez którego funkcjonowanie całego systemu monitorującego byłoby niemożliwe. Bardzo ważne jest to, aby rejestrator ip posiadał funkcję obsługi wielu strumieni wideo o rozdzielczości minimum 1280x720px. Bez wątpienia jednak lepiej zainwestować w rejestrator, który będzie mógł zapisywać i umożliwiał podgląd w jakości full HD. Dzięki temu będzie możliwość w pełni wykorzystać funkcjonalność kamer sieciowych full hd.

Do czego służy rejestrator ip?

Rejestrator ip jak sama nazwa wskazuje służy do rejestrowania obrazu z kamer sieciowych, które podłączone są do rejestratora. Urządzenie to posiada wbudowany dysk lub dyski twarde, na które zapisywany jest obraz z kamer. Dzięki możliwości zainstalowania kliku dysków, możemy zapisywać długofalowo obraz w wysokiej rozdzielczości. Nowoczesne rejestratory posiadają wbudowany port HDMI, dzięki któremu możemy bez problemu wyświetlać zapisany obraz na dużych telewizorach czy też ścianach wizyjnych.

Mankamentem bezprzewodowego systemu monitoringu jest to, że jeżeli nie będziemy mieli dostępu do Internetu, to niestety, ale nasz rejestrator jak i kamery nie będą prawidłowo pracowały.

Rejestratory sieciowe, wyposażone są w interfejs sieciowy RJ-45 Ethernet, który pozwala na ich bezpośrednie podłączenie do sieci komputerowej. Urządzenia te mogą pracować zarówno w sieci LAN jak i w sieci globalnej (Internet). Dzięki temu możemy zdalnie sterować monitoringiem wizyjnym z dowolnego stanowiska komputerowego.

Cena rejestratora ip

W obecnych czasach gdzie konkurencja na rynku rejestratorów ip jest bardzo duża, to rejestrator można kupić już za kilkaset złotych. Jednak jakość takiego urządzenia nie będzie zbyt duża. Oczywiście jeżeli ktoś chce mieć już profesjonalny sprzęt z wyższej półki, to może zainwestować w rejestrator nawet i 5 tysięcy. W tym przedziale cenowym wyposażane są przeważnie małe oraz średnie firmy. Należy pamiętać, że jakiego sprzętu do monitoringu byśmy nie kupili, to z pewnością zwróci się on nam bardzo szybko i to jeszcze z nawiązką.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.