Czym wykończyć taras?

Taras jest niezwykle ważnym miejscem dla każdego domu. Zazwyczaj stanowi naturalne połączenie domu z ogrodem. Jego wykończenie musi odpowiednio komponować się z bryłą budynku i jego elewacją oraz dobrze harmonizować z ogrodową zielenią. Jest bardzo wiele możliwości odpowiedniego zagospodarowania tarasu. Można wyłożyć go płytkami ceramicznymi, mozaiką kamienną, użyć drewna lub położyć płyty tarasowe z naturalnego kamienia, betonu lub materiałów kompozytowych. Wiele zależy od charakteru tarasu, jego konstrukcji i kształtu. Ważny jest również sposób wykończenia elewacji.

Każdy rodzaj okładziny tarasowej wiąże się z określonymi konsekwencjami. Drewno wymaga regularnej impregnacji i za wyjątkiem niektórych gatunków egzotycznych nie jest zbyt odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ceramika bywa bardzo śliska po deszczu. Zwłaszcza w przypadku polerowanych gresów może to być kłopotliwe. Materiały betonowe nie są odporne na zabrudzenia. Mozaika kamienna również wymaga impregnacji. W przeciwnym wypadku może tracić kolor i przyjmować zabrudzenia.

Oczywiście każde z przedstawionych rozwiązań ma też swoje zalety. Drewniane tarasy są bardzo przytulne. Niezależnie od pogody, są miłe w dotyku dla bosej stopy. Płytki ceramiczne są niezwykle dekoracyjne i niedrogie. Za stosunkowo niewielkie pieniądze można nimi pokryć każdy taras. Materiały betonowe są bardzo solidne. Odpowiednio dobierając kolory można ułożyć z nich ciekawe wzory. Płyty tarasowe z kamienia są niezwykle uniwersalne i pasują do każdego budynku. Mozaika kamienna jest wyjątkowo trwała i elegancka.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.