Dbaj o zdrowie, mierz ciśnienie

ciśnieniomierz gamma

W naszym społeczeństwie możemy zauważyć znaczny wzrost świadomości dotyczącej naszego zdrowia. Coraz więcej osób zwraca uwagę na to, co je oraz stara się być aktywna fizycznie. Wiele z tych osób chodzi również regularnie na badania oraz posiada sprzęt pozwalający mierzyć niektóre właściwości swojego ciała samemu. Jednym z takich przyrządów jest ciśnieniomierz, którym opowiemy pokrótce w tym artykule.

Wielu osobom ciśnieniomierz kojarzy się z przyrządem manualny. Ze specjalnym rękawem, który lekarz zakłada nam na rękę, a następnie pompuje za pomocą uciśnięć specjalnej gruszki. Oczywiście nadal możemy spotkać tego typu ciśnieniomierze, jednak coraz częściej zarówno u lekarzy, jak i w naszych domach spotykane są ciśnieniomierze elektroniczne.

Klasyczne ciśnieniomierze zegarowe

, działają przy pomocy mechanizmu aneroidowego. Zamieniają one wartość ciśnienia, które odczytują przy pomocy rękawa osoby diagnozowanej na odpowiedni wynik, który wyświetlany jest przy pomocy manometru. Tego typu ciśnieniomierze, zazwyczaj spotykane są w gabinetach lekarskich.

Ciśnieniomierze elektroniczne

to wynalazek dużo młodszy. Tego typu urządzenia zazwyczaj są w pełni zautomatyzowane, przez co zalecane są do użytku domowego. Jednak coraz częściej stosowane są również w różnego rodzaju placówkach medycznych. Tego typu nowoczesne ciśnieniomierze, korzystają z metody oscylometrycznej, by odczytać zmianę ciśnienia w mankiecie. Dostępne są zazwyczaj w dwóch wersjach nadgarstkowej oraz naramiennej.

Jeżeli więc i ty należysz do osób, które chcą lepiej zadbać o swoje zdrowie, warto zainwestować w zakup tego rodzaju urządzenia. Dzięki niemu będziesz mógł monitorować stan swojego ciśnienia i w razie jego znacznego wzrostu lub spadku szybko zareagować i udać się do lekarza. Takie działanie na pewno zwiększa szanse wykrycia poważnej choroby i pozwala na dużo skuteczniejsze jej wyeliminowanie. Pamiętaj, zdrowie jest najważniejsze, warto więc dobrze o nie zadbać.

Czytaj więcej na: ciśnieniomierz gamma

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Adam napisał(a):

    Łatwość obsługi ciśnieniomierza jest kluczowa w przypadku osób starszych, dlatego ciśnieniomierze elektroniczne są u nich optymalnym wyborem. Przyznaję, że w gabinetach lekarskich nadal królują klasyczne ciśnieniomierze zegarowe
    pomiary ciśnienia są bardzo ważne!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.