Dekoracje okien – firany i zasłony

Dekoracja domu powinna rozpocząć się od designu okna. Przede wszystkim należy zauważyć, że jakby nie patrząc, firany i zasłony w mieszkaniu dają dużo ciepła i pewnego rodzaju komfortu. Ładnie przystrojony dom nie jest przytulny jak nie ma firan, gdzie występują ciekawe zawiesia, ozdoby i dekoracje, dlatego wybiera się odpowiednie osoby na projektowanie wnętrz Warszawa.

Pierwszy krok przy wyborze firan to przede wszystkim należy się zdecydować na kolor i fason firany. Na rynku dekoracji okiennych występują firany z koronki, tiulu, haftowane, z bawełny i jedwabiu. Często materiały są mieszane, a formy geometryczne w różnych barwach.

Jeżeli chcemy aby pomieszczenie było jaśniejsze – postawmy na jasne barwy bieli, beżu, ale z przełamaniem żywego koloru. Tutaj ideałem jest żółty cytrynowy, a także wściekły trawiasty zielony. Do tego wybieramy takie karnisze, które będą praktycznie niewidoczne dla oka. Na pierwszym miejscu najważniejsze są firany.

Prócz firan ważnym elementem jest zasłona. Lekka, z gustownym zapięciem i wykończeniem. Nie ma takiej już zasady, że firana i zasłona muszą być podobnej barwy – takie zestawienie jest wręcz niewskazane.

Po wyborze barw i zaprojektowaniu wystroju okna najlepiej jest zlecić uszycie firan i zasłon wiarygodnej krawcowej. Oczywiście takie przeróbki można robić samemu, ale na pewno nie jak jesteśmy w tym początkujące. Poza tym warto przed dostarczeniem materiałów do krawcowej przedstawić swój projekt na komputerze lub kartce, ponieważ nie wszystkie krawcowe potrafią zrealizować każde zamówienie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.