Dezynfekcja rąk i narzędzi w obliczu wzrostu zachorowań na wirusowe zapalenie wątroby..

Velodes Scrub- dezynfekcja dłoni, delikatne antybakteryjne mydło do mycia rak i całego ciała.
Emulsja do rąk antybakteryjna z triclosanem i aloesem.

Jak ważna jest higiena i dezynfekcja rąk i narzędzi w czasie zagrożenia epidemią….

Ponad 16-krotnie wzrosła liczba zachorowań na wirusowe zapalenie wątroby typu A w pierwszym półroczu 2017r. w porównaniu z analogicznym okresem roku 2016.Nie można tego nazwać epidemią, ale ryzyko zakażenia jest bardzo duże. Szczególnie teraz, w okresie letnim, gdy wyjeżdżamy na urlopy, przebywamy w dużych skupiskach ludzi, stołujemy się w punktach gastronomicznych. Także dlatego, że jest to okres w którym spożywamy duże ilości świeżych warzyw i owoców, często prosto ze skrzynki na stoisku z owocami.Dlatego warto zastanowić się jak ważna jest dezynfekcja rąk w tym okresie.

Stwierdzono, iż główna droga przenoszenia wirusa wywołującego wirusowe zapalenie wątroby to brudne ręce, zakażona żywność, skażona woda i kostki lodu, oraz ryzykowne kontakty seksualne.

W ok.95% przypadków do zakażenia dochodzi drogą pokarmową, a to jasny dowód jak dużą rolę pełni tu higiena i dezynfekcja rąk. Każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak ważne jest mycie rąk przed posiłkiem, po wyjściu z toalety, po powrocie do domu.Nieważne gdzie byliśmy-na spacerze, na placu zabaw czy po zakupy.

Biorąc pod uwagę, że chory może zarażać 14-21 dni przed wystąpieniem choroby, należy być bardzo zdyscyplinowanym i konsekwentnym w utrzymaniu czystości rąk, ale też zwracać uwagę na osoby, z którymi mamy styczność.Nigdy nie wiemy czy osoba, której podajemy rękę na powitanie, nie jest już nosicielem wirusa.

Zwróćmy uwagę, czy nasi współpracownicy są równie mocno uczuleni na higienę rąk, nie jedzmy w podejrzanych miejscach, myjmy owoce i warzywa po przyniesieniu ich ze straganu.

Zwracajmy uwagę u kosmetyczki i fryzjera, czy stoi w pobliżu stanowiska ich pracy środek do dezynfekcji rąk, czy narzędzia, pilniczki,  grzebienie, maszynki do golenia itp. zostały odkażone po poprzednim kliencie. To nie jest wymysł ostatnich dni czy miesięcy, powstały w wyniku zwiększenia zachorowań na choroby zakaźne. W zakładach fryzjerskich i kosmetycznych też obowiązują szczególne wymogi sanitarne, podobnie jak w placówkach medycznych.

Również w domu warto zaopatrzyć się w mydło antybakteryjne czy środki dezynfekujące, które zapobiegną rozprzestrzenieniu się bakterii i wirusów, które przynosimy każdorazowo na dłoniach.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.