Dietetyk – Dieta, kiedy najlepiej zacząć? Zdrowe odchudzanie

dietetyk
dietetyk

Dietetyk, dieta, kiedy najlepiej zacząć odchudzanie?
Oczywiście od razu!

Ale nie dosłownie, dobrze jest mieć na siebie jakiś plan. Za którymi trendami dietetycznymi chcemy podążać, z czego w diecie chcemy rezygnować i w końcu o co chcemy dietę uzupełnić.

DIETETYK

Pomocny będzie dietetyk i przygotowanie listy produktów dozwolonych, zabronionych oraz dopuszczalnych w niewielkiej ilości.

Na tej podstawie dobrze jest ustalić listę zakupów tak aby w chwili kryzysu pod „pod ręką” nie znalazły się podukty z „czerwonej listy” ( pozdrawiamy naszych wytrwałych pacjentów  ).

Jaki dzień wybrać na rozpoczęcie diety?

  • 3 lub 4 dzień miesiączki.
    Przed okresem kobiety czują cięższe, napuchnięte, nieszczęśliwe i miewaja napady apetytu szczególnie na pokarmy z łatwo przyswajalnymi węglowodanami ( słodycze!!!!!).
    Gdy poziom progesteronu się stabilizuje, poprawia się samopoczucie, organizm pozbywa się nadmiaru wody najlepiej rozpocząć zmianę stylu życia.
  • Słoneczny i w miarę możliwości ciepły dzień

Dietetyk.

Jedno z badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Georgia pokazało, że słoneczny i ciepły dzień, jest najlepszym przyjacielem każdego, kto chce schudnąć. Okazuje się, że w takie dni, osoby jadły średnio o 200 kalorii mniej. W zimie, kiedy jestesmy poubierani w puchate kurtki i grube swetry, wizja lata jest odległa, nasze samopoczucie jest nienajlepsze motywacja spada i dajemy się ponieść kulinarnym zachciankom.

• Weekend
Uniwersytet Cornell udawadnia z kolei, że piątek rano ważymy najmniej. To może być dobra motywacja, aby w poniedziałek rano ważyć jeszcze mniej…Ponadto sobota i niedziela to dni, kiedy nie idziemy do szkoły, do pracy, możemy skupić się na przygotowaniu właściwych posiłków,mamy czas na sport i wysiłek fizyczny.

Ci, którzy zaczynają w sobotę lub w niedzielę, mają największe szanse na stałą utratę wagi. Jedno z badań wykazało, że osoby, które rozpoczęły dietę w niedzielę, schudły prawie 4 kg w ciągu 3 tygodni, a 88% z nich utrzymało wagę.

Polecany gabinet: Dietanatura, Bytom, ul. Strzelców Bytomskich 256.

Praktycznie wszyscy oczekują szybkich efektów zdrowotnych, odchudzających. Prawda?
Musisz przyznać że ciężko jest zmienić sposób myślenia o jedzeniu oraz wprowadzić długofalowe zmiany w sposobie odżywiania się. Tutaj właśnie zaczyna się nasza rola.

W prosty sposób przekażemy Ci podstawową ale zarazem użyteczną wiedzę a jej użycie przyczyni się do uzyskania przez Ciebie zdrowych i pozytywnych efektów – DIETETYK.

Pamiętaj! Jako dietetyk mówimy że nie ma żadnej diety-cud!

Mówimy NIE wszelkim głodówkom oraz nieracjonalnym dietom odchudzającym.

Jako specjaliści z dziedziny medycyny opieramy się wyłącznie na fachowej wiedzy o funkcjonowaniu organizmu co gwarantuje bezpieczny i skuteczny proces redukcji masy ciała.

www.dietanatura.pl

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.