Dlaczego warto zlecić audyt strony www?

Strona internetowa jest nieodzownym elementem prowadzenia biznesu w dzisiejszej rzeczywistości. I choć w naszym kraju nie jest to takie oczywiste (o czym świadczą wyniki badań dhosting.pl, wg których w Polsce jedna trzecia firm nie posiada strony www) – to jednak wśród przedsiębiorców na całym świecie rośnie świadomość roli, jaką ma do odegrania serwis internetowy.

Zadania, jakie stoją przed stroną www to przede wszystkim prezentacja oferty i działalności firmy, (sprzedaż produktów w przypadku sklepów internetowych), ale także cele marketingowe i reklamowe. Strona internetowa jest podstawą obecności firmy w internecie, na której można budować dalsze aktywności, jak choćby w ramach profili społecznościowych, a także reklamy AdWords w wyszukiwarce, reklamy kontekstowej, remarketingu itp. Bez strony trudno sobie wyobrazić jakiekolwiek działania reklamowe w internecie, dlatego trzeba zadbać o jej jakość i efektywność. Oczywiście ważna jest zarówno sfera wizualna, jak i techniczna.

Jeśli już mamy stronę internetową, warto zlecić profesjonalny, techniczny audyt strony www, który da nam odpowiedź, czy strona spełnia standardy jakościowe i co można w niej poprawić, żeby zwiększyć jej popularność, widoczność, skuteczność. W profesjonalnym audycie strony powinny się znaleźć przede wszystkim informacje o kodzie, domenie, bezpieczeństwie, tekstach, linkach i ogólnie pojętym SEO, czyli optymalizacji serwisu pod wymagania wyszukiwarki. Tylko mając tego typu specjalistyczne informacje, można efektywnie działać nad poprawą różnych parametrów. Same dane to jednak nie wszystko – ważnym uzupełnieniem audytu strony są wytyczne i porady pomagające ją udoskonalić. Taki audyt wraz z wytycznymi, rekomendacjami można przekazać swojemu webmasterowi do wprowadzenia.

Poprawnie działająca strona internetowa powinna być przyjazna robotom wyszukiwarek oraz samym użytkownikom, przekaz na stronie powinien być jasny, układ przejrzysty, a obsługa prosta. Dopracowanie strony w najdrobniejszych szczegółach pozwala zwiększyć jej widoczność w internecie, przyciągnąć uwagę internautów i zwiększyć zyski z prowadzonej działalności.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.