Dlaczego wyroby wełniane są dobre dla starszych osób?

Człowiek to stworzenie, które działa głównie w oparciu o logikę i nierozłącznie związany z nią rozsądek. Posiadamy też jednak intuicję, która potrafi wodzić nas na manowce, ale często może być źródłem bardzo mądrych i pożądanych zachowań. Przykładem są osoby starsze instynktownie sięgające po wyroby wełniane. Nie są oni zwykle świadomi tego, jaką budowę w skali mikro mają wyroby z runa owczego, ale stawiają na nie i nie są zawiedzeni.
wyroby wełniane

Problemy osób starszych

Osoby starsze mają całą masę problemów zdrowotnych, z których część można naprawdę w znacznym stopniu powiązać właśnie z wiekiem. Wśród nich są między innymi problemy reumatyczne, kłopoty z prawidłowym ukrwieniem tak zwanych ekstremów (końców kończyn, czyli na przykład stóp) oraz rozwijające się stany degeneratywne kręgów kręgosłupa. Do tego dochodzą jeszcze tak prozaiczne problemy, jak trudności w utrzymaniu właściwej temperatury ciała albo nadmierne pocenie się. Osoby młodsze także mogą na takie schorzenia cierpieć, ale w ich przypadku jest to wyraźnie rzadsze. Wyroby z wełny nie są tutaj oczywiście żadnym cudownym lekiem, ale mają liczne właściwości, dzięki którym są w stanie pomóc i pomagają.

Nietypowa budowa wełny

Wyroby wełniane, na przykład pościel, pod bardzo dużym powiększeniem pokazują nam się jako plątanina maluteńkich włosków, krótszych i dłuższych, które czasami odsłaniają puste wnętrze poprzez maleńkie łuski od nich odchodzące. Ta nietypowa struktura jest zupełnie inna od budowy rzeczy chociażby bawełnianych. To właśnie dzięki temu faktowi wełna jest dla osób starszych korzystna.

Maleńkie włoski

Bezpośrednio na ciało człowieka działają tutaj dwa mechanizmy. Pierwszy z nich to fakt kontaktu skóry z całą masą maleńkich włókienek, które masują niemalże pojedyncze komórki naszego ciała. Aż takie małe one oczywiście nie są, ale idealnie pasują do rozkładu komórek czuciowych na naszej skórze. Ich stymulacja ma działanie rozluźniające i przede wszystkim, silnie przeciwbólowe.

Wyroby wełniane to naturalna klimatyzacja

Runo owcze, a także runo innych zwierząt, stanowiło realną ochronę dla żyjącego zwierzęcia. W praktyce oznacza to, że musiało ono zapewniać miedzy innymi regulację temperatury ciała zwierzęcia. Dla nas może ono zrobić dokładnie to samo. Osoba młoda nie będzie miała z tym wielkich problemów, ale osoby starsze bardzo docenią fakt dogrzania rąk i nóg, a także odpowiedniego ogrzania kręgosłupa i stawów cierpiących ze względu na reumatyczne stany zapalne.

Bartosz Nowak

Pracuję w firmie oferującej sprzęt masujący oraz rehabilitacyjny. Interesuje mnie fizjoterapia, sposoby walki z bólem pleców i bólem kręgosłupa. Ponadto, podróże, IT, SEO, sport i dobra książka.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.