Jak dobrać poduszkę ortopedyczną?

Jak dobrać poduszkę ortopedyczną?

Zdrowy sen to podstawa. Aktualnie jednak coraz trudniej nam o niego zadbać. Wpływ na to mają m.in. takie czynniki jak: zła dieta, nienormowany czas pracy, siedzący tryb życia, czy ciągły stres. To wszystko powoduje, że cierpi na tym kręgosłup i cały organizm. W tej sytuacji najważniejsze to działać profilaktycznie. W odpowiedzi na ten problem na rynku pojawiły się poduszki ortopedyczne do spania. Cieszą się one dużym zaufaniem. Aby jednak spełniały swoje zastosowanie muszą być odpowiednio dobrane.

Poduszka ortopedyczna – co to jest?

A ściślej jak działa. Przede wszystkim odciąża nasze plecy. Pozwala na zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa w każdej przyjętej pozycji. Redukuje napięcie mięśni, tym samym rano budzimy się wypoczęci i zrelaksowani. Zmniejsza się również ryzyko wielu schorzeń, w tym wad postawy. Na samej poduszce śpi się bardzo wygodnie. Są również łatwe w utrzymaniu i estetyczne dzięki czemu dobrze prezentują się w sypialni.

Jak dobrać poduszkę ortopedyczną?

Zanim zdecydujesz się na zakup poduszki ortopedycznej warto to wcześniej omówić z lekarzem. Swoje zdrowotne zastosowanie poduszka zawdzięcza piance z której jest wykonana. I tu mamy różne rodzaje pianek w zależności od potrzeby.

Pianka poliuretanowa skierowana jest do osób nie mających problemów ze schorzeniami kręgosłupa. Nie wymaga ona bowiem dopasowania do kształtu szyi. Doskonale jednak zachowuje wentylacje. Jeszcze inny typ pianki to pianka termoplastyczna. Ta z kolei skierowana jest do osób mających problemy z kręgosłupem, w tym odczuwający bóle w okolicach szyi i karku. Pianka termoplastyczna gwarantuje pełne podparcie głowy z równomiernym rozłożeniem sił nacisku na poduszkę. Ponadto dopasowuje się do temperatury i ułożenia ciała w czasie snu.

Zanim zdecydujesz się na zakup poduszki ortopedyczne do spania zmierz swój wzrost, wagę, a także szerokość barków od podstawy szyi do głowy kości ramiennej. Sam rodzaj poduszek dopierany jest głownie pod pozycje w której zasypiasz.

Rodzaje poduszek ortopedycznych

W związku z tym jeśli zasypiasz na boku to najlepsza będzie dla Ciebie poduszka w kształcie wałka. Dla śpiących na plecach zaleca się poduszkę niską, miękką, z lekkim wyprofilowaniem na środku. Z kolei poduszka w kształcie gwiazdy skierowana jest dla śpiących na brzuchu.

Polecamy również lekturę tego poradnika.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.