Dobre samopoczucie w pracy

Kiedy analizujemy swoją codzienność, bardzo często odkrywamy, że na wiele rzeczy marudzimy. Poza kapryśną pogodą towarzyszącą nam prawie cały rok, najczęstszym tematem do narzekań jest praca. Na ogół, zdaniem większości Polaków, nie daje im ona odpowiedniej satysfakcji, ani też odpowiedniej pensji czy widoków na samorozwój. Co więcej, wielu z nas skarży się na to, że już samo siedzenie za biurkiem cały dzień sprawia, że traci się zdrowie, energię i chęć do życia.

Narzekanie jest oczywiście najłatwiejszą reakcją na niedogodności życia codziennego, nie przynosi ono jednak żadnego praktycznego rozwiązania, a tylko pogarsza nastrój. Warto w tym miejscu zauważyć, że o ile na uzyskiwaną płacę mamy częściowy tylko wpływ (a nieraz, w trudnej sytuacji życiowej nie mamy go wcale), o tyle dyskomfort fizyczny (a częściowo i psychiczny) złagodzić może nam ergonomia stanowiska pracy.

Ergonomia w biurze pozwala nam zdefiniować optymalną konfigurację i ustawienie sprzętów. Zwraca uwagę na wygodę wykonywania zadań oraz ich efektywność, a przy tym skuteczność. To dzięki badaniom nad ergonomią i zwykłej obserwacji ludzie doszli ergonomicznych foteli, klawiatur, myszy, headsetów. Ostatnio co raz popularniejsze są także piłki do siedzenia przy biurku, podnóżki i wypukłe podkładki pod mysz.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.