Dokąd w 2015 polecimy za grosze?

Wakacje, choć większości osób kojarzą się z ciepłymi krajami, mogę także oznaczać podróż w zupełnie innym kierunku, w tym przypadku podróż na północ. Dla wielu osób sposobem na spędzenie urlopu jest zwiedzanie nieodkrytych dotąd miejsc. Doskonałą propozycją są takie kraje jak Szwecja i Norwegia, a tak się dobrze składa, że miesiące marzec, kwiecień 2015 są idealnym czasem aby zarezerwować bilety lotnicze na połączenia z Polski właśnie w te rejony (o tanich lotach czytaj również na: polaczenialotnicze.com.pl)

W Szwecji najtaniej dostaniemy się do Sztokholmu, stolicy zwanej przez mieszkańców Wenecją Północną, ponieważ jest zlokalizowany na 14 z 24 tysięcy wysp archipelagu. Najciekawsze atrakcje turystyczne miasta to przede wszystkim Pałac Królewski, Drottningholm, Gamla Stan, Muzeum Vasa czy Muzeum Średniowiecznego Sztokholmu. Sztokholm Skavsta – najtaniej marzec 2015 z portu lotniczego w Warszawie (od 40 zł)

Również za 4 dyszki kupimy bilety lotnicze do drugiego szwedzkiego miasta zwanego Malmo. Jest to niezwykłe miejsce, w którym kultura i obyczaje starej daty mieszają się z nowoczesną zabudową i współczesną technologią. Najpopularniejsze zabytki Malmo to między innymi XV wieczny Ratusz zlokalizowany przy placu Stortorget, Sankt Petri kyrka (Kościół Świętego Piotra), czy obiekty wyróżniające się ze względu na niemiecką zabudowę. Malmo Sturup – najtaniej marzec 2015 z portów lotniczych w Katowicach, Gdańsku i Warszawie (od 40 zł).

Kolejnym punktem docelowym na lotniczej siatce połączeń jest Oslo. Ta norweska stolica często uważana za jedno z najdroższych miast świata, dziś jest dostępna dla nas na wyciągnięcie ręki. A co ciekawego uda nam się tam zobaczyć ? Będąc na miejscu nie można pominąć Parku Rzeźb Vigelanda, Gmachu Norweskiej Opery i Baletu, Holmenkollen, Muzeum Łodzi Wikingów oraz Twierdzy Akershusa. Z polskich lotnisk po najniższych kosztach dostaniemy się do Oslo Rygge. Jest to Międzynarodowy port położony w południowo-wschodniej Norwegii. Oslo Rygge – najtaniej marzec 2015 z portów lotniczych w Gdańsku, Warszawie i Wrocławiu (od 40 zł)

Ostatnią destynacją dostępną za jedyne 40 zł jest kolejne norweskie miasto – Stavanger. To miejsce dostosowane do potrzeb każdego podróżnika. Zwiedzanie i wakacyjny relaks zacząć możemy od majestatycznych gór Kjerag czy Preikestolen, a skończyć na plaży w Solastranda. Stavanger Sola – najtaniej marzec 2015 z portu lotniczego w Katowicach (od 40 zł).

Od 41 złotych rozpoczynają się ceny biletów lotniczych (za lot w jedną stronę) między innymi do Brukseli, Groningen i Hamburga.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.