Domy z bali z Twoich marzeń

Domy z bali to jeden z najbardziej popularnych rodzajów domów. Buduje się je w Polsce coraz częściej. Jest to dobra tendencja, bo domy drewniane mają wiele zalet, jak i są wytrzymałe i odporne na szkodliwe czynniki atmosferyczne.

Domy z bali buduje się w naszym kraju głównie na terenach podgórskich i na ziemi świętokrzyskiej jednak coraz częściej można je spotkać również w innych rejonach kraju. Obecnie buduje się je zarówno na wsiach, jak i na obrzeżach miast. Domy z bali są popularne również w Skandynawii, gdzie stanowią one większość budowanych domów.

Domy z bali buduje się głównie z drewna iglastego, jak i liściastego. Choć drewno liściaste było używane dawniej częściej – obecnie stosuje się je coraz rzadziej. Domy z bali buduje się więc głównie z drewna z jodły, sosny, świerka. Rzadziej stosowanymi, ze względu na koszt drewna jest drewno z modrzewia, jak i daglezji.

Drewno wykorzystywane do budowy domu musi spełniać najwyższe normy, nie może mieć uszkodzeń, być zaatakowane jakimiś grzybami czy pleśnią. Koniecznie musi być ono poddane odpowiednim procesom przygotowawczym tj. sezonowanie, suszenie, jak i impregnowanie. Bez tych czynności drewno nie nadaje się do budowy domu.

Domy z bali mają ogromną ilość zalet, a wśród nich na pewno można wymienić krótki czas budowy domu. Jest ona najkrótsza z możliwych w porównaniu do innych dostępnych na rynku technologii budowy domów. Domy z bali buduje się bowiem od kilku tygodni do około trzech miesięcy.

Drewno jako naturalny materiał budowlany ma doskonałe właściwości oddychające, co powoduje, że domy tego typu zawsze mają odpowiednią wilgotność. Co się z tym wiąże w domach takich panuje swoisty mikroklimat, który ma bardzo dobry wpływa zarówno na zdrowie, jak i samopoczucie jego mieszkańców.

Domy drewniana maja również bardzo dobrą izolacyjność termiczną, co powoduje, że nie potrzebują one dodatkowego docieplenia. Latem nie nagrzewają się zbyt szybko, natomiast zimą długo trzymają wysoką temperaturę.

Jeśli chcesz sobie zbudować taki piękny dom z drewna to koniecznie postaw na sprawdzoną i doświadczoną firmę budowlaną, bo choć domy z drewna buduje się szybko to są wymagające. Każdy bal trzeba ręcznie obrobić, by pasował do innego. Wszystkie prace przy takim domu należy wykonywać z maksymalną precyzją. Zatem nie oszczędzaj, a będziesz się cieszył pięknym i ekologicznym domem.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.