Ekologiczne domy z bali

Naturalne i ekologiczne domy z drewna stają się coraz częstszą alternatywą dla tradycyjnych domów murowanych. Domy z drewna stanowią dobre rozwiązanie, ponieważ są one ekologiczne, energooszczędne i przyjazne człowiekowi. Co ważne cena budowy takiego domu nie różni się od kosztów budowy tradycyjnego domu. Ogromną zaletą takich domów stanowi jednak czas, jaki należy poświecić na budowanie takiego domu – jest on zdecydowanie krótszy niż budowa domu murowanego.

By rozpocząć budowę domu z drewna należy się do tego odpowiednio przygotować i poczynić następujące kroki:

  1. Wybrać rodzaj drewna, z którego będzie dom zbudowany – głównie do budowy używa się drewna ze świerka, sosny, modrzewia i daglezji.
  2. Poddać drewno procesowi czyszczenia, usunięcia wszelkich zanieczyszczeń i zabrudzeń.
  3. Poddać je procesowi suszenia.
  4. Zaimpregnować naturalnymi środkami, które pozwalają mu na „oddychanie”.

Domy z drewna podbijają serca coraz większej ilości Polaków i można je spotkać już nie tylko w górach, gdzie budują je górale, ale także w każdym innym zakątku Polski.

Ciekawym rozwiązaniem wśród domów z drewna są również domy z bali. W zależności od grubości bali użytych do budowy są one przeznaczone do zamieszkania w okresie letnim lub przez cały rok. Buduje się je z całych bali lub z półbala. Każdy bal użyty do budowy domu musi być przygotowany poprzez obróbkę ręczną, tak by idealnie pasował do pozostałych bali, których będzie zbudowany dom.

Wybierając budowę domu z drewna z profesjonalną firmą usługową wszystkie te etapy powierzamy jej. Warto więc poszukać odpowiedniej i profesjonalnej firmy, która wybuduje nam dom, który będzie służył przez długie lata.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.