Ekstrakty roślinne

Ekstrakty roślinne to ogółem rzecz biorąc wyciągi z roślin, a dokładnie z ich części. Kwiatów, liści, owoców czy łodyg w celu pozyskania substancji do dalszej obróbki. Mają różne właściwości. Te substancje są dobierane w zależności od przydatności. Jedne substancje pozyskane mają właściwości wygładzające inne przeciwzmarszczowe, a jeszcze inne dezynfekujące czy pielęgnujące .

Ekstrakty roślinne można wytworzyć samemu nawet w domu dzięki temu możemy mieć naturalne kosmetyki tanim kosztem ponieważ rośliny możemy kupic albo kupić ich nasiona i mieć je dowolne ilości dla siebie. Zazwyczaj za produkty w postaci kremów, fluidów czy innych „mazideł” trzeba czasami płacić kosmiczne ceny, czasami nawet ponad 300 zł. Ekstrakty roślinne są także otrzymywane w procesie ekstrakcji roztwory zawierające składniki ekstrahowane ale też i pierwotne sprzez ekstrahowania. Preparaty dobiera się w zależności od rodzaju skóry albo cery w zależności od przeznaczenia preparatu. Preparaty można podzielić na:

  • przystosowane do włosów (suchych, kręconych, farbowanych etc.)
  • przystosowany do cery (gładkiej, tłustej, matowej etc)
  • do past do zębów, płynów do płukania ust
  • środki do pielęgnacji stóp
  • preparaty do kąpieli (np. z solami i innymi substancjami aktywnymi)

środki przeciwsłoneczne (które pochłaniają promieniowanie UV)

Bardzo popularnymi preparatami są preparaty ściągające skórę i wzmacniające oraz te które ją ochladzają.

Surowcem który służy do leczenia są głównie korzenie i liście. Do największych faworytów w tej grupie jest oczar wirginijski.

Oczar wirginijski jest głównie wykorzystywany jako środek silnie ściągający który pomaga pielęgnować cerę zanieczyszczoną.

Mam nadzieję że przybliżyłem wam ten temat.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.