Europejska Noc Muzeów w Trójmieście

Już nie długo, bo 19 maja o godzinie 19:00 rozpocznie się Europejska Noc Muzeów, to 7 edycja tego wydarzenia w Trójmieście.

W tą wyjątkowa noc z całą pewnością nie zabraknie atrakcji dla zwiedzających, które odbędą się na terenie: Gdańska, Gdyni, Sopotu, Wejherowa, Pruszcza Gdańskiego oraz Tczewa. Będzie mnóstwo widowisk, koncertów, rekonstrukcji historycznych, gier, konkursów oraz filmów.

W akcji, miedzy innymi weźmie udział: Muzeum Historyczne Miasta Gdańsk, Centralne Muzeum Morskie, Gdańska Galeria Miejska, Instytut Pamięci Narodowej, Muzeum Marynarki Wojennej, „Dar Pomorza”, Muzeum Sopotu. Grodzisko w Sopocie oraz wiele innych instytucji kulturalnych.

Masa atrakcji dla dorosłych oraz dzieci. A w tym, Indiańska Noc, która będzie wypełniona opowieściami o Indianach i dżungli. Obędzie się ona w Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku przy ulicy Cystersów w Gdańsku Oliwie. Ponadto, najmłodsi mogą obejrzeć oraz pobawić się zabytkowymi zabawkami w Galerii Starych Zabawek przy ulicy Ogranej.

To szczególna noc, podczas której dorośli również znajdą tu coś dla siebie. Będzie można zobaczyć eksponaty nie prezentowane na co dzień oraz odwiedzić miejsca i zakątki zamknięte dla turystów. Dla tych, którzy pragną wziąć udział w nakręceniu filmu, czeka plan filmowy wraz charakteryzatorem, kostiumologiem i fotografem.

Od godz. 19:00 wyruszą autobusy, tramwaje oraz kolejki, które za darmo bądź za symboliczna złotówkę, będą przewozić zwiedzających. Ponadto z tej okazji, Komunikacja Miejska uruchomi dwie darmowe linie tramwajowe, które będą obsługiwane przez zabytkowe pojazdy z roku 1970 oraz 1977.

Więcej szczegółowych informacji na trójmiejskiej stronie: Noc Muzeów.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *