Filmy reklamowe dla firm

Filmy reklamowe dla korporacji

Rynek marketingu jest mocno dynamiczny, musi bowiem odpowiadać na zmiany zachować konsumentów. Formy reklamy, które do tej pory dawały wysoki stopień konwersji, w pewnym momencie przestają się sprawdzać. Odbiorca bardzo szybko uodparnia się na pewien rodzaj przekazu i oczekuje nowych propozycji. W ostatnim czasie dużym powodzeniem cieszą się filmy reklamowe kręcone na potrzeby korporacji i mniejszych firm. I właśnie o filmach promocyjnych będzie mówił niniejszy wpis.

Filmy reklamowe – czemu są skuteczne?

Badania wskazują, że oglądanie różnego rodzaju materiałów video to nasza główna aktywność w internecie. To na filmiki poświęcamy najwięcej czasu, więcej nawet, niż na social media. Tego typu treści są najczęściej wymieniane między znajomymi, którzy je lajkują i przekazują dalej. Moc filmików tkwi w tym, że dają one jednocześnie przekaz wizualny i słuchowy. A dzięki temu odbiorca zapamiętuje dużo więcej. Znacznie więcej niż wtedy, gdy tylko by słuchał lub czytał/oglądał.

Jakie powinny być filmy reklamowe?

Przede wszystkim niezbyt długie, najlepiej kilkuminutowe. Więcej czasu użytkownik internetu nie zechce poświęcić na oglądanie, a nawet jeżeli, jego uwaga nie będzie należycie skupiona, więc i efekty będą mierne. Najważniejszy w filmie reklamowym jest pomysł. Jeżeli miałaby to być nudna wizytówka firmy, mało dynamiczna i nieatrakcyjna, lepiej nie kręcić jej w ogóle. Największym powodzeniem i uznaniem cieszą się filmiki wzbudzające u widzów emocje. Wbrew pozorom nie zawsze muszą to być emocje pozytywne. Lekkie poirytowanie lub zdenerwowanie także może przynieść sukces, trzeba tylko umiejętnie to zrobić. Warto pamiętać, że tak popularny tak zwany storytelling sprawdzi się również w tym przypadku.

Funkcja filmów reklamowych

Filmy reklamowe można produkować w rozmaitych celach. Mogą one w ciekawy sposób zaprezentować firmę, jej dotychczasową historię i dokonania, a także obecną sytuację, wnętrza i pracowników. Filmiki świetnie sprawdzają się w promowaniu nowych ofert albo usług. Za pomocą video najłatwiej pokazać, jak należy obchodzić się z jakimś produktem albo jak z niego korzystać. Możliwości jest naprawdę mnóstwo.

Więcej na ten temat tutaj: filmy reklamowe Śląsk

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.