Fototapeta w kuchni

Jesteś w trakcie remontu swojej kuchni. Skrupulatnie dobierasz, więc kolory mebli do barwy ścian. Zastanawiasz się, czym je pokryć: ciemnymi, błyszczącymi kafelkami, dekorowaną tapetą, czy też pozostawić gładkie, pomalowane na jeden kolor. Najczęściej wybieramy spośród tych trzech wariantów, tymczasem jest jeszcze jeden. Czy myślałaś o tym, by przykleić fototapetę?

Dlaczego fototapeta?

A dlaczego nie? Fototapeta wydaje się być o wiele lepszym rozwiązaniem dla pomieszczenia, jakim jest kuchnia, niż pomalowanie jej na gładko. Pokryta winylem, czy lateksem fototapeta jest wygodna w konserwacji. Łatwo i szybko można zetrzeć z niej brud. Jest też dość odporna na zniszczenie. Do tego fototapeta zapewnia oryginalność wystroju. Na ścianie możesz nalepić, bowiem co tylko chcesz i gdzie chcesz. Pamiętaj, że sufit to również dobre miejsce na fototapetę! Zwłaszcza w dziecięcej sypialni.

Gdzie wykonać fototapetę?

Najlepiej w wielkoformatowej drukarni (np. Trzy Słowa), gdzie znajdziesz szeroką gamę fototapet do kuchni i innych pomieszczeń. Możesz skorzystać z dostępnych w drukarni gotowych szablonów, bądź przynieść wybrany przez Ciebie wcześniej wzór. Ważne, by zdjęcie, które zabierasz ze sobą do drukarni miało dobrą rozdzielczość. W przeciwnym razie nici z ładnej, dobrze wykonanej fototapety. Pamiętaj, że zdjęcie rzucone na ścianę jest o wiele większe i po powiększeniu może stracić ostrość. Jeśli okaże się, że zaproponowany przez Ciebie projekt jest nieodpowiedni, zapytaj o możliwość wykonania podobnego wzoru na zamówienie.

Co wybrać?

Dobór szablonu zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Oczywiście możesz skorzystać z porad specjalistów z drukarni. Oni podpowiedzą, co jest teraz w modzie i która z tapet będzie najlepsza dla kuchni. Tak naprawdę nie ma określonych granic, ani wskazań, co do tego, jakie zdjęcie umieścić. Zarówno dobrze może się w niej komponować tapeta w orientalny, kwiatowy wzór, jak i zapierające dech w piersiach pejzaże. Mnie osobiście najbardziej podobają się ,,apetyczne’’ tapety, przedstawiające ziarna kawy, czy inne smakowite potrawy.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. 29 marca 2014

    […] to tak naprawdę gwarancja powodzenia, jako że w branży reklamowej rozmiar ma znaczenie Np. Twoja agencja reklamowa. Problem istnieje dopiero w chwili, kiedy takie wydruki wielkoformatowe wiszą bez wymaganej zgody, […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.