Gdzie szukać wiadomości o motoryzacji?

Motoryzacja ma w naszym kraju wielu fanów i sporo z nich z wielką uwagą śledzi nowinki motoryzacyjne, pojawiające się na rynku nowe samochody ale także rozwiązania techniczne z dziedziny motoryzacji. Wszelkie te informacje płyną do nas z różnych źródeł takich jak internet, telewizyjne programy motoryzacyjne czy tematyczne gazety o motoryzacji. Jeżeli jakieś informacje są dla nas szczególnie istotne to dobrze jest sprawdzać je w kilku niezależnych źródłach, gdyż zdarza się, że testy w gazetach motoryzacyjnych są całkiem po prostu mało wiarygodne.

Nie wiadomo z jakich przyczyn się tak dzieje, ale widać to w sposób bardzo wyraźny i w niektórych przypadkach bywa to wręcz zabawne, gdy redaktor w polskiej edycji międzynarodowej gazety motoryzacyjnej wyciąga o testowanym samochodzie wnioski całkiem odmienne niż osoby, które testowały te same samochody za granicą. Przykładem może być tu magazyn Auto Świat, który jest polskim tłumaczeniem niemieckiej wersji znanej pod tytułem Auto Bild. To właśnie na łamach tego magazynu redaktor Michał Krasnodębski opublikował tekst krytykujący nowy samochód Peugeot 308 zestawiając ten samochód z Hyundaiem i30. Zestawienie to okazało się bardzo niefortunne a krytyka zupełnie nieuzasadniona, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę fakty na temat koreańskiego samochodu takie jak koszmarnie twarde zawieszenie czy stosunkowo niska jakość materiałów, użytych do wykończenia wnętrza pojazdu.

Warto na koniec dorzucić, że pan Michał Krasnodębski w swoim tekście użył wielu sformułowań posiadających dużą dawkę emocji, które zupełnie nie pasują do poziomu profesjonalnej gazety motoryzacyjnej, do którego aspiruje wspomniana przeze mnie gazeta.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.