Grafik – zawód z przyszłością.

Kiedyś, żeby zostać profesjonalnym grafikiem komputerowym trzeba było ukończyć specjalne studia związane z tym kierunkiem. Teraz, można nim zostać mając odpowiedni program i Internet. Ponieważ są organizowane między innymi szkolenia poprzez sieć, zwykłe spotkania czy tworzone są tak zwane „Tutoriale” czyli wyjaśnienia jak uzyskać dany efekt z wyjaśnieniem krok po kroku.

Ale chwileczkę. Kim jest grafik komputerowy?

Jest to osoba, która za pomocą specjalnego programu komputerowego tworzy różne wizualizacje lub obraz zwany grafiką. Grafiką można nazwać plakaty, rysunki, obrazy, digital painting i inne temu podobne.  Pracę tą wykonuje na komputerze prywatnym lub firmowym. Zazwyczaj programy do tworzenia grafiki wektorowej lub rastrowej są bardzo drogie. Ale też po sieci krążą darmowe programy które są rozprowadzane na licencjach Shareware bądź GNU. W Większości, graficy to samouki ponieważ szkolenia dotyczące danego programu są albo za drogie albo występują wyjątkowo rzadko.  Jednakże wychodzi to na plus osobom które przyjmują do pracy ponieważ nie ponoszą albo ponoszą małe koszty szkoleń.

Grafika komuterowa

Grafika komputerowa

Ile zarabia grafik komputerowy?

Grafik która ma średnie doświadczenie zarabia około 2 tysięcy netto. Jednakże grafik o dużym doświadczeniu zawodowym który pracuje dla dużej firmy i pracuje dla firmy marketingowej może zarobić nawet 10 tys złotych.

Jakie jest zadanie grafika komputerowego?

Wykonuje zlecenia na większe lub mniejsze grafiki. Do mniejszych możemy zaliczyć layouty – czyli graficzne wersje strony internetowej (inaczej projekt) jeżeli potrafi kodować, wtedy robi gotową stronę.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.