Hemoroidy przy zaparciach i ich leczenie

Hemoroidy to dość wstydliwy problem dla wielu osób wymagający leczenia. Nazywa się je inaczej guzki krwawnicze lub żylaki odbytu.  Hemoroidy to często poszerzone, nabrzmiałe żyły splotu odbytniczego. Schorzenie to dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Objawy choroby hemoroidalnej takie jak krwawienia z odbytu, świąd, pieczenie mogą pojawić się w każdym wieku.  Czasem mogą pojawić się guzki, które nie dają żadnych charakterystycznych symptomów. W czasie tej dolegliwości mogą pojawić się również powikłania takie jak zakrzepica w guzkach hemoroidalnych lub zakrzepica guzka zewnętrznego.  Przyczyn powstania hemoroidów może być wiele. Są to między innymi siedzący tryb życia, ciąża jak również częste biegunki i zaparcia.  Zwłaszcza problemy z wypróżnianiem, ból w okolicach odbytu mogą przyczynić się do tej dolegliwości.  Leczenie hemoroidów zależy od ich stopnia zaawansowania oraz powikłań.

Czasem konieczne jest operacyjne usunięcie żylaków lub chirurgiczne metody małoinwazyjne jak np. metoda Barrona.  Inną metodą leczenia jest stosowanie środkow farmaceutycznych działających miejscowo lub rozpuszczających zakrzepy krwi. Lekarz może zalecić również uszczelniające naczynia krwionośne i poprawiające krążenie. Przy lekkich problemach z hemoroidami czasem wystarczy zmiana trybu życia czy zastosowania sposobów na zaparcia, aby ich uniknąć lub złagodzić objawy. Często hemoroidy pojawiają się w ciąży z powodu zaparć. Kobiety nie mogą wtedy zastosować leczenia farmaceutycznego tego problemu. Lekarz zaleca wtedy najczęściej odpowiednią dietę.

Leczenie hemoroidów warto zacząć jak najwcześniej, aby pozbyć się tego kłopotliwego problemu.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.