Higiena jamy ustnej najlepszą profilaktyką

stomatolog

Zębów nie można lekceważyć. Choć na co dzień nie myśli się o nich zbyt wiele, to jednak od ich kondycji zależy ogólny stan zdrowia człowieka. Gdy zaczynają sprawiać problemy, wówczas pojawia się trudny do zniesienia ból oraz wiele wydatków. Współcześni ludzie mają dostęp do fachowej pomocy dentystycznej, o której poprzednie pokolenia nie mogły nawet marzyć.

Rozwój usług stomatologicznych w ostatnich latach

Stomatologia poczyniła bowiem niesamowite postępy w ciągu ostatnich lat oraz dekad. Podobnie jak większość dziedzin medycyny. Niemniej jednak ludzkie zęby są o wiele bardziej narażone niż dawniej. Głównie za sprawą nieprawidłowej diety. Zwłaszcza cukry proste to poważne zagrożenia tak dla uzębienia, jak również ogólnej kondycji organizmu.

Regularna higiena i wizyty kontrolne u dentysty

W imię zdrowia i mocnych zębów warto je ograniczać, ale także regularnie czyścić zęby. Dokładna i regularna higiena jamy ustnej to najlepsza profilaktyka. Należy ją również uzupełniać systematycznymi wizytami kontrolnymi w gabinecie dentystycznym (np. w gabinecie Impla w Krakowie). Niektórzy unikają spotkań z dentystą, ponieważ obawiają się leczenia kanałowego.

Taki scenariusz nie spełni się jednak, jeżeli o zęby będzie się należycie dbało.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Gabinet napisał(a):

    Należy też pamiętać, że zaniedbanie higieny jamy ustnej prowadzi też do chorób internistycznych, np kardiologicznych bądź nerek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.