Imprezy świąteczne

Imprezy świąteczne i ich organizacja

Oto kilka ciekawych pomysłów zabaw na imprezy dla dzieci.

Zanim zabłyśnie pierwsza gwiazdka

Dzieci zazwyczaj nie mogą doczekać się choinki. Kapitalnym pomysłem na imprezy dla dzieci jest samodzielne zrobienie ozdób świątecznych. Łańcuch z kolorowego papieru, wspólny wypiek pierników choinkowych, robienie aniołów z masy solnej to kapitalny pomysł na spędzanie czasu w okresie przygotowań do świąt. W sklepach dostępne są również zestawy do malowania bombek. Specjalne farby i brokat sprawią, że Wasza choinka będzie niepowtarzalna, bo udekorowana własnoręcznie zrobionymi ozdobami. Nie masz ochoty na kolorowe bombki? Powieście wspólnie na nitkach kolorowe zdjęcia Waszego maluszka. W świetle lampek będą się prezentowały fantastycznie.

Zabawy w fotografa

Nie ma piękniejszej, świątecznej pamiątki niż wspólne zdjęcia. Kupcie sobie czapki mikołajowe i zróbcie mnóstwo zdjęć: z prezentami, przy choince, przy wigilijnym stole. Starszy maluch może zrobić sam zrobić fotografie łatwym w obsłudze aparatem. A może uwiecznicie radosne chwile przy pomocy kamery?

Gdzie jesteś piernikowy ludziku?

W pierwszy dzień świąt, zaraz jak zapadnie zmrok, zapalcie zimne ognie. W różnych częściach mieszkania pochowajcie piernikowe ludki (mogą być wcześniej wspólnie zrobione). Zadaniem dziecka jest odnalezienie wszystkich. Nagroda? Tysiąc całusów lub przytulaki – łaskotki.

Śniegu moc

Gdy za oknem śnieg, pora ulepić wielkiego bałwana. Pomoc taty niezbędna! Ubierzcie się ciepło i wyczarujcie śnieżnego stwora. Zabierzcie sanki, zróbcie wyścigi. Wojna na śnieżki? Czemu nie!

Kolędowe tańce

Każde dziecko uwielbia podrygiwanie w ramionach taty lub mamy. Wybierz radosne aranżacje polskich kolęd (np. Arka Noego) i tańczcie w rytm muzyki.

Moje nowe zabawki

Nieważne, kto je przynosi (Aniołek, Gwiazdka czy Dziadek Mróz). Ważne, że w wieczór wigilijny, w magiczny sposób znajdują się pod choinką. Prezenty, czyli w przypadku dzieci – zabawki. Okres świąteczny to dobry czas na wybudowanie wielkiej wieży z klocków, zagranie w nową grę planszową czy wspólne rysowanie nowymi kredkami.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *