Inteligentny dom

Ogromny rozwój technologiczny dostępnych w rynkowej sprzedaży systemów zabezpieczeń w dzisiejszych czasach nie ogranicza się jedynie do sygnalizowania dźwiękowego bądź optycznego w razie wykrycia zagrożenia takiego jak na przykład włamanie, pożar czy zalanie wodą. Jeszcze do niedawna system antywłamaniowy czy przeciwpożarowy wydawał się luksusem a dla niektórych nawet szczytem możliwości technicznych. W dzisiejszych czasach stanowią konieczny standard a nowoczesne systemy alarmowe dzięki możliwości odpowiedniej rozbudowy centrali pełnią funkcję nie tylko informacyjną ale również zarządczą.

Rozbudowane systemy alarmowe montowane przede wszystkim w domkach jednorodzinnych pozwalają na zdalne zarządzanie sterowaniem rolet, włączaniem światła a nawet wyłączaniem ogrzewania gdy czujnik wykryje w pomieszczeniu pod nieobecność lokatorów uchylone okno bądź balkon. „Inteligentne domy” czyli Building Management System dzięki zastosowaniu nowoczesnych systemów alarmowych są wyjątkowo funkcjonalne i coraz większa grupa inwestorów decyduje się na skorzystanie z tego rodzaju możliwości. Oprócz zabezpieczenia przed włamaniem, pożarem czy zalaniem systemy alarmowe gwarantują im oszczędne korzystanie z energii elektrycznej oraz cieplnej, co nawet w dość krótkim czasie możne zwrócić nakłady finansowe związane z ich zakupem oraz montażem. Rozbudowana centrala oraz montaż zintegrowanych z nią dodatkowych czujników oraz detektorów pozwala na efektywne zarządzanie wszystkimi instalacjami jakie znajdują się w każdym klasycznym budynku.

W skład podstawowego systemu alarmowego wchodzi przede wszystkim stanowiąca jego mózg centrala alarmowa, która pełni rolę nadzorczą nad pozostałymi elementami, informacyjną a nawet zarządczą. Kolejne elementy to przede wszystkim czujniki wykrywające ruch, dym lub wodę, akustyczne bądź optyczne sygnalizatory montowane wewnątrz i na zewnątrz budynku, dialer telefoniczny, wszelkiego rodzaju blokady a nawet radiolinia. O zwiększeniu funkcjonalności każdego systemu alarmowego decyduje model zainstalowanej centrali. To od niej zależy czy możliwe będzie wykorzystanie w systemie dodatkowej funkcji zarządzającej i stworzenia „inteligentnego domu” z prawdziwego zdarzenia. Dlatego decydując się na zakup systemu zabezpieczeń warto wybrać nowoczesną centralę z możliwością jej rozbudowy i w razie potrzeby zwiększyć jej funkcjonalność. Koszt poszczególnych etapów rozbudowy systemu można bez problemu dopasować do swoich możliwości finansowych nie nadszarpując domowego budżetu.

Więcej informacji o systemach zabezpieczeń można znaleźć na stronie www.fonex.com.pl.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.